W V Turnieju Futbolu Flagowego o Puchar Wójta Gminy Kolbudy rozegranym 30 sierpnia 2015r. na boisku plażowym przy Przystani w Kolbudach zwyciężyła drużyna Pomimoże prowadzona przez Jakuba Krysteckiego pokonując w finale Flagball Kolbudy (kolbudzka drużyna wystąpiła w składzie: Daniel Piechnik, Konrad Kobiela, Krzysztof Zinka, Arkadiusz Cieślok, Piotr Rudnicki, Michał Garbowski, Martyna Krystecka) 28:15. 3. Miejsce zajęła drużyna z Tczewa, która pokonała Silverhawks Sopot 30:7. MVP ofensywy turnieju został Piotr Rudnicki z Flagball Kolbudy dla którego, co ciekawe, turniej ten był futbolowym debiutem. Niestety przez kontuzję odniesioną w półfinale nie mógł zagrać ostatniego meczu w turnieju. Najlepszym zawodnikiem defensywy zdaniem graczy i widzów był reprezentant Polski Hubert Chudy, który reprezentował barwy drużyny „Pomimoże”.

Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn złożonych między innymi z zawodników wszystkich pomorskich drużyn futbolu amerykańskiego – Seahawks Gdynia, Seahawks Sopot, Griffons Słupsk oraz Wikingów Gdańsk. Pośród zawodników poza Mistrzami Polski i Reprezentantami nie zabrakło również juniorów, płci pięknej, weteranów, trenerów futbolu amerykańskiego jak i jego kibiców. Turniej po raz pierwszy rozgrywany był na piasku co sprawiło, że nie brakowało spektakularnych i nietypowych zagrań. W przerwie pomiędzy meczami zawodnicy i widzowie mogli skorzystać z bogatej oferty kolbudzkiej przystani.

Relację fotograficzną turnieju przygotował Jan Kupc.