Od dobrego występu rozpoczęli rok 2017 nasi młodzi zapaśnicy z klubu Achilles Kolbudy. W miniony weekend w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Kadet-Junior, Bałtycka Liga Młodzików w zapasach w stylu klasycznym oraz Turniej o Puchar Burmistrza Kartuz. Rywalizowało 117 zawodników, reprezentujących 10 klubów. Nasi zawodnicy stawali na podium.

Zimowy odpoczynek, podczas zakończonych niedawno ferii, nie uśpił naszych młodych sportowców. Jak mówią ich opiekunowie - na przeszkodzie nie stanęły również choroby, które w ostatnim czasie nie omijały naszych zapaśników. Podczas pierwszego po dłuższej przerwie turnieju zawodnicy Achillesa udowodnili, że w tym roku również zamierzają sięgać po sportowe trofea.

W sobotę 18 lutego trzech naszych reprezentantów ukończyło zawody na trzecim stopniu podium. Najwyżej na pudle stanął Marcel Kibort, który okazał się najlepszy w mini zapasach w kategorii do 29 kilogramów. Dwóch naszych zawodników zajęło, najmniej lubiane przez sportowców, czwarte miejsce. Znając możliwości i determinację ekipy Achillesa nie mamy wątpliwości, że również oni w kolejnych zawodach uplasują się na pozycjach medalowych. Potwierdzają to słowa opiekunów młodych sportowców.

- Z każdym kolejnym turniejem i treningiem zapaśnicy stają się coraz lepsi – mówią. – Do perfekcji trochę im brakuje, ale postęp techniczny jest widoczny.

Nasi zawodnicy wielokrotnie udowadniali, że mają ogromny apetyt na sportowe sukcesy. Jesteśmy przekonani, że dążąc do perfekcji dostarczać nam będą wielu powodów do satysfakcji.