Zuzanna Wolska i Paulina Karłowska zostały mistrzyniami Polski w Fit – Kid! Utytułowane mieszkanki naszej gminy nie miały sobie równych podczas V Mistrzostw Polski Fitness: Fit-Kid&Fitness Aerobic, które 2 kwietnia odbyły się w Amber Expo w Gdańsku.

Wyniki, jakie uzyskały nasze mieszkanki dają im możliwość reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Niemczech już 22 kwietnia.

Podczas weekendu do rywalizacji w Gdańsku przystąpili najlepsi zawodnicy z całej Polski. Jurorzy obejrzeli ponad 120 występów. Oceniano układy taneczne fitness z elementami show do 90 sekundowej muzyki. Zuzia, uczennica szkoły podstawowej w Pręgowie okazała się najlepsza w kategorii do lat 11. Jej koleżanka Paulina, z ZKPiG w Kolbudach nie miała sobie równych w kategorii do lat 10.

Warto odnotować, że Zuzia Wolska przywiozła z imprezy dwa złote krążki. Nasza zawodniczka wywalczyła również pierwszą pozycję w kategorii Duet Fit – Kid. Tytuł zdobyła w parze z Natalią Chustak.

To nie pierwsze sukcesy, jakie nasze zawodniczki odnoszą na - zyskującej coraz większą popularność - scenie Fit – Kid. Zuzia i Paulina posiadają już na swoim koncie tytuły mistrzyni i wicemistrzyni świata. Cieszy fakt, że nasze „złotka”, stypendystki Wójta Gminy Kolbudy, konsekwentnie kolekcjonują kolejne krążki i popularyzują Gminę Kolbudy.

Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami Zuzia i Paulina miały okazję gościć w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiadały o swojej przygodzie ze sportem. Ogólnopolska stacja zwróciła uwagę na fakt, że dziewczynki uprawiając tę samą dyscyplinę, mieszkając zaledwie kilka kilometrów od siebie, trenując w różnych klubach są w swoich kategoriach wiekowych czołowymi zawodniczkami w światowej stawce.

Serdecznie gratulujemy obu dziewczynom i trzymamy kciuki za ich występy w kolejnych zawodach. Zuzia i Paulina z pewnością nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Organizatorem V Mistrzostw Polski Fitness: Fit-Kid&Fitness Aerobic oraz Prezesem Federacji WFF Poland (World Fitness Federation) jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak wraz z Akademią Fitness Sportowego. 

Fit – Kid to bardzo widowiskowa konkurencja. Stanowi połączenie kilku dyscyplin sportu. Dominującą rolę odgrywają sprawność, elastyczność, siła i poczucie rytmu. Podczas zawodów dzieci prezentują układ dowolny z choreografią wykonaną do wybranej przez siebie muzyki. Prezentowany program powinien obfitować w elementy siłowe, gimnastyczne i akrobatykę sportową. Ważne są umiejętności, poziom trudności wykonania elementów, koncepcja artystyczna. Sędziowie zwracają również uwagę na harmonię stroju, muzyki, gry aktorskiej na scenie, a także wdzięk i urok osobisty.​​