Krzysztof Stenzel został zwycięzcą cyklu Grand Prix w tenisie ziemnym. Zawody w okresie od maja do września rozgrywano na kortach w Kolbudach. Cieszy wysoka – piąta - pozycja najmłodszego uczestnika rywalizacji Roberta Okuniewskiego. Zawodnik swoje umiejętności doskonali podczas gminnych, darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży.

W sobotę 16 września byliśmy świadkami ostatniej odsłony cyklu Grand Prix Kolbud w tenisie ziemnym. Organizator - Urząd Gminy Kolbudy - zorganizował pięć turniejów, rozgrywanych w okresie od maja do września.

- Przez kolbudzkie korty w turniejach przewinęło się aż 28 zawodników, rywalizujących w kategorii open – mówi Henryk Skwirowski, koordynator i organizator turnieju. - Duża frekwencja przełożyła się na poziom gry, który okazał się naprawdę wysoki.

Od samego początku na prowadzenie wysunął się Krzysztof Stenzel, który pozycji lidera nie oddał już do samego końca i ostatecznie został zwycięzcą całego cyklu.

- Niezwykle emocjonująca była rywalizacja o dwa pozostałe miejsca na podium – mówi Henryk Skwirowski. – Całą „obsadę” podium poznaliśmy dopiero po dwóch ostatnich meczach turnieju. Drugie miejsce zajął mieszkaniec Kolbud Daniel Gruszczyński, a trzecie najstarszy w stawce, 64 letni, Leon Binkiewicz.

Henryk Skwirowski, który na co dzień zajmuje się szkoleniem młodych tenisistów nie kryje satysfakcji z wysokiej pozycji, którą wywalczył najmłodszy uczestnik turnieju.

- Bardzo blisko podium był siedemnastoletni Robert Okuniewski, uczestnik organizowanych przez Urząd Gminy Kolbudy darmowych zajęć z tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży – mówi. - Robert uplasował się na wysokim piątym miejscu.

A oto ośmiu najlepszych zawodników GP Kolbud w tenisie ziemnym:

1. Krzysztof Stenzel
2. Daniel Gruszczyński
3. Leon Binkiewicz
4. Kacper Wawryk
5. Robert Okuniewski
6. Wojciech Piotrowicz
7. Grzegorz Kasiorek
8. Karol Skwirowski

Najlepszym zawodnikom gratulujemy doskonałej formy. Wszystkim uczestnikom cyklu Grand Prix Kolbud dziękujemy za udział w rywalizacji. Zapraszamy ponownie za rok.