Męska drużyna łuczników z klubu ULKS Tarcza Kolbudy zajęła wysoką, czwartą pozycję w rozegranych 16 września Mistrzostwach Polski Młodzików. W turnieju, który odbył się na torach łuczniczych Klubu Sportowego „Stella” w Kielcach, o krajowy prymat rywalizowało 170 młodzików oraz 43 zespoły.

Biorąc pod uwagę liczną obsadę turnieju oraz liczbę utytułowanych klubów, które strzelały tego dnia do tarczy wynik naszych młodych łuczników zasługuje na słowa uznania. Nasz klub reprezentowało na mistrzostwach trzech zawodników. Nasi sportowcy doskonale poradzili sobie zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

W stawce 170 zawodników Patryk Murglin wywalczył 20 lokatę, natomiast Wiktor Murglin i Jakub Michalski zajęli odpowiednio 29 oraz 40 pozycję. W klasyfikacji 43 zespołów ubiegających się o medale mistrzostw Polski nasza drużyna otarła się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Na pozycjach medalowych, poczynając od najcenniejszego, zawody ukończyli łucznicy reprezentujący kluby z Mazowsza, Małopolski i Podkarpacia.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom. Tak wysoka lokata w imprezie rangi mistrzostw kraju musi robić wrażenie. Tym bardziej, że naszym łucznikom w klasyfikacji drużynowej udało się pokonać wiele znacznie bardziej doświadczonych i utytułowanych klubów.

Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu, mają na to szanse. „Jeżeli jesteś ambitną osobą i chcesz sprawdzić się w tym pięknym sporcie jakim jest łucznictwo zapraszamy na trening. Przygotujemy Cię do zawodów, będziesz trenował pod okiem profesjonalistów. Nasz klub jest drugim najbardziej liczącym się klubem w województwie Pomorskim.” – czytamy na stronie klubu.

Zawodnicy klubu w czasie sezonu halowego doskonalą swoje umiejętności w pomieszczeniach piwnicznych ZKPiG Kolbudy. W okresie strzelania na wolnym powietrzu treningi odbywają się na stadionie w Kolbudach.

www.tarcza-kolbudy.pl