Prawie 300 starszych mieszkańców gminy Kolbudy spotkało się w piątek 24 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach na, kolejnym w tym roku, balu Seniorów. Jak zawsze na tego typu imprezach humory dopisywały, a muzyka na żywo nie pozwalała zbyt długo usiedzieć na miejscu. Organizatorami spotkania osób przeżywających drugą młodość są Przewodniczący Rady Gminy Kolbudy Wiesław Rusiecki i Wójt Leszek Grombala.

Bale organizowane dla Seniorów z gminy Kolbudy stają się już tradycją. Nasi mieszkańcy chętnie przyjmują zaproszenie na taneczne spotkania. Pyszne jedzenie, darmowy transport oraz idealna do zabawy muzyka stanowią doskonałą receptę na wysoką frekwencję. Nie inaczej było podczas listopadowej edycji imprezy.

W imieniu władz gminy Kolbudy uczestników balu powitał Zastępca Wójta Gminy Kolbudy.

- W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora – mówił wicewójt Marek Goliński. – W zeszłym tygodniu odbywały się bale dla poszczególnych sołectw. Spotykaliśmy się w Łapinie, Pręgowie, Bielkówku. Dzisiaj postanowiliśmy, zgodnie z tradycją, zaprosić seniorów z całej Gminy Kolbudy, od Kowal, Otomina, Jankowa, aż po Buszkowy i Czapielsk. Witam Państwa Serdecznie. Po raz kolejny skorzystaliśmy dziś z gościnności dyrektora szkoły w Kolbudach, Pana Roberta Aszyka.

Gospodarz miejsca, w którym zorganizowano spotkanie powitał zebranych, życząc szampańskiej zabawy i miłego wieczoru. Nie mogło być inaczej. Sala gimnastyczna ZKPiG – przystrojona w iście festiwalowe barwy – zamieniła się tego dnia w ogromną dyskotekę. Na pierwszych amatorów tańca nie trzeba było długo czekać.

- To są przeboje naszej młodości – mówiła Pani Anna, gdy w tle rozlegał się przebój Krzysztofa Krawczyka. – W takiej atmosferze człowiek czuje się o trzydzieści lat młodszy. Jestem stałą bywalczynią gminnych balów. Liczba osób, które się tu pojawiają dowodzi, że to trafiony pomysł.

Podczas listopadowej edycji balu pojawił się nowy punkt programu. Pary reprezentujące poszczególne sołectwa rywalizowały o miano króla i królowej parkietu. Pomysłodawca konkursu Wiesław Rusiecki przygotował dla najlepszych statuetki z dedykacją od Przewodniczącego Rady Gminy Kolbudy. Występy uczestników rywalizacji oceniało jury. Seniorzy prezentowali swoje umiejętności w różnych stylach tanecznych. Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki. Ostatecznie najwyżej oceniono występ pary reprezentującej Łapino, która zaledwie o jeden punkt wyprzedziła tancerzy z sołectwa Kowale.

Zabawa w doskonałej atmosferze trwała do godziny 23.00. Po balu seniorzy zostali odwiezieni autobusami do swoich sołectw.

Krótki klip z balu seniorów:
https://www.facebook.com/kolbudy/videos/2075218002701434/