Po raz kolejny dobre wieści docierają do nas ze sportowych aren Pomorza. W sobotę 25 listopada dobry występ, w silnie obsadzonej imprezie zaliczyli zapaśnicy Klubu Sportowego „Achilles” Kolbudy. Podczas Międzynarodowego Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku w Gdańsku, nasi sportowcy drużynowo zajęli siódme miejsce. Indywidualnie, zapaśnicy z naszej gminy zajmowali medalowe pozycje.

W zawodach w Gdańsku rywalizowało aż 126 zawodników i zawodniczek z trzynastu klubów. W barwach „Achillesa” wystartowało jedenastu sportowców. Drużynowo zajęliśmy siódme miejsce. Każdy zawodnik stoczył po kilka walk. W kategorii 32 kilogramy, w roczniku 2006-2007, na najwyższym stopniu stanął Marcel Kibort. Na drugim miejscu, w swoich grupach wagowych, uplasowało się dwóch naszych zawodników. Na trzeciej pozycji medalowej turniej ukończyło czterech reprezentantów „Achillesa”.

- Położenie na łopatki lub przewaga punktowa decydowała o zwycięstwie lub przegranej – relacjonują rodzice naszych sportowców. - „Achillesiaki” cieszą się z każdej wygranej walki i wzajemnie się wspierają po każdej porażce.

Dzięki bardzo dobrej organizacji, zawodnicy mieli możliwość toczenia walk na trzech matach zapaśniczych. Natomiast kibice, którzy nie mogli osobiście ich wspierać, mieli możliwość śledzenia relacji „na żywo” na stronie pozzg.pl.

Wyniki w mini zapasach rocznik 2008 oraz dziewczęta

Kategoria 23 kg
3. miejsce Gabriel Kibort

Kategoria 26 kg
5. miejsce Tetiana Matwijiszyna (po raz pierwszy wystąpiła na
macie zapaśniczej, w barwach naszego klubu)