Zapaśnicy KS Achilles Kolbudy zajęli siódme miejsce w turnieju w Miastku, gdzie przed kilkoma dniami zorganizowano Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w Zapasach i Turniej w mini zapasach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Miastko. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn. Na macie podziwialiśmy zmagania 132 zawodników i zawodniczek. Nasi sportowcy zwycięsko zakończyli około 70 procent swoich walk.

W zawodach wystartowało osiem klubów z województwa pomorskiego i jeden z Wielkopolski. Trzy zespoły reprezentowały Obwód Kaliningradzki. Drużyna Achillesa przystąpiła do rywalizacji w siedmioosobowym składzie. Każda z walk była niezwykle emocjonująca od pierwszej do ostatniej sekundy.

- Bardzo zaimponowała nam postawa naszych zawodników, którzy kibicowali sobie nawzajem zdzierając gardła razem z rodzicami – relacjonuje Pani Agnieszka, wierny kibic naszej drużyny. – Zawodnicy nie szczędzili sobie komplementów za dobre walki oraz wspierali i pocieszali w przypadku niepowodzeń.

O tym, że był to naprawdę dobry występ świadczy najlepiej komentarz Dawida Plichty, trenera naszych sportowców, wygłoszony chwilę po turnieju.

- Rodzice! Bądźcie dumni z Waszych (Naszych) dzieciaków po zawodach. Ja jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych walk. – powiedział szkoleniowiec.

Oto jak radzili sobie nasi zawodnicy: 

Mini Zapasy

Kat. 29 kg

8 miejsce Tetiana Matwijiszyna

Kat. 35 kg

3 miejsce Marcel Kibort

3 miejsce Michał Kibort

Kat. 38 kg

3 miejsce Szymon Micun

Kat. 41 kg

1 miejsce Stanisław Bałdyga

Kat. 44 kg

2 miejsce Adam Micun

Młodzik

Kat. 38 kg

2 miejsce Norbert Stachewicz 

Punktacja Drużynowa

 1. miejsce GKS Cartusia
 2. miejsce Zks Miastko
 3. miejsce SKS Unia Swarzędz - Zapasy
 4. miejsce Zapasy Morena-Wega Żukowo
 5. miejsce Rosja Kaliningrad
 6. miejsce ZKS Granica Gdańsk
 7. miejsce KS Achilles Kolbudy
 8. miejsce Rosja Niemenn
 9. miejsce Rosja Swietłogorsk
 10. miejsce Klub Zapaśniczy Suples Starogard Gdański
 11. miejsce UKS Ajas Gdańsk
 12. miejsce Zapasy MTS Kwidzyn