W kalendarzu już wiosna, a za oknem coraz więcej słońca. Aura przestaje być przeszkodą w podjęciu aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Obserwujemy coraz więcej biegaczy, ale również osób spacerujących z kijkami. To właśnie dla nich mamy ciekawą propozycję. Nordic walking cieszy się ogromną popularnością wśród osób w różnym wieku. Oferta przygotowana przez Pełnomocnika Wójta Gminy Kolbudy ds. Seniorów adresowana jest do naszych starszych mieszkańców.

Każdy spacer na świeżym powietrzu, podobnie jak wszelkie ćwiczenia fizyczne, to ogromna dawka zdrowia dla naszego organizmu. Poprawnie wykonany trening, to z kolei lepszy efekt. Jeżeli dodamy do tego dobre towarzystwo - osiągamy maksimum korzyści dla ciała i ducha.

Od poniedziałku 9 kwietnia rozpoczynamy zajęcia nordic walking dla Seniorów. Będą się one odbywać na świeżym powietrzu, pod czujnym okiem instruktorów: doktora Michała Kubiaka oraz Renaty Rakoczy. Zajęcia odbywać się będą w Kolbudach oraz Kowalach.

Pierwsze spotkanie w Kolbudach, poświęcone zapisom i instruktażowi wstępnemu przed wyjściem w teren, odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia 2018r. o godz. 10.15 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy ul. Staromłyńska 1

Spotkanie inauguracyjne w Kowalach zaplanowano z kolei na środę 11 kwietnia br. w budynku świetlicy wiejskiej przy ulicy Glazurowej 1, początek o godzinie 10.00.

Trwające dwie godziny zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu (w Kolbudach poniedziałki, w Kowalach środy). Treningi są bezpłatne dla Seniorów z gminy Kolbudy. Trzeba się jednak na nie zapisać. Zgłoszenia przyjmowane będą przez instruktorów przed pierwszymi zajęciami: 9 kwietnia w Kolbudach i 11 kwietnia w Kowalach.

Uczestnicy zajęć powinni mieć własne kije do nordic walking.

Nordic walking to technika maszerowania z kijami. Efektem takiego treningu jest poprawa kondycji, odciążenie kręgosłupa, stawów i utrata kalorii. Choć wędrówka z kijami może wyglądać na łatwą, tak naprawdę wymaga dobrej synchronizacji ruchów rąk i nóg. Warto więc - przynajmniej w początkowej fazie „przygody z kijkami” - skorzystać z porad specjalistów.

Ewentualne pytania dotyczące zajęć nordic walking dla Seniorów można kierować do Pełnomocnik Wójta Gminy Kolbudy ds. Seniorów dr inż. Anity Richert – Kaźmierskiej tel. +48 535 171 835, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.