Inauguracja działalności Gminnej Przystani Żeglarskiej jest zawsze zwiastunem nadchodzącego lata, a tym samym wydarzeniem napawającym dużą dawką optymizmu. Wypożyczanie sprzętu wodnego rozpoczynamy już w sobotę 28 kwietnia. Uroczystą inaugurację sezonu w przystani planujemy jednak na sobotę 5 maja. Tego dnia oprócz rekreacji na wodzie proponujemy naszym mieszkańcom zabawę taneczną przy muzyce na żywo. Majówkę w Gminnej Przystani Żeglarskiej rozpoczniemy w sobotę 5 maja o godzinie 9.00. Zabawa potrwa do późnej nocy.

Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach powoli budzi się z zimowego snu. W sobotę 28 kwietnia o godzinie 9.00 rozpocznie się wypożyczanie sprzętu żeglarskiego. Z kajaków, żaglówek i rowerów wodnych korzystać będzie można do godziny 19.00. Tak będzie codziennie przez cały długi majowy weekend, aż do niedzieli 6 maja.

Uroczysta inauguracja w sobotę 5 maja

Uroczystą inaugurację planujemy jednak na sobotę 5 maja. Tego dnia otwarcie sezonu nad wodą połączymy z zabawą taneczną dla mieszkańców gminy. Od godziny 18.00 na terenie przystani będzie też można skosztować dań z grilla i posłuchać muzyki.

O godzinie 20.00 na naszej scenie pojawi się gwiazda wieczoru, wykonujący elektryzującego bluesa zespół Brick House.

O godzinie 23.00 rozpocznie się natomiast zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej.

- Tym razem inauguracji sezonu w Gminnej Przystani Żeglarskiej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – mówi wójt Leszek Grombala. – Jesteśmy gminą, która kojarzy się z żeglarstwem. To ważny dzień dla naszego samorządu. Mam nadzieję, że pogoda 5 maja dopisze. Jeżeli tak się stanie, to czeka nas chyba miła majówka. Będzie można popływać, potańczyć i wrzucić coś na ząb. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców.

Po 6 maja Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach - do rozpoczęcia wakacji - czynna będzie jedynie w weekendy. Wypożyczanie sprzętu odbywać się będzie w godzinach 9.00 – 19.00. Z kajaków rowerów i łódek korzystać będzie można wnosząc symboliczne wręcz opłaty. Ceny od ubiegłego roku nie uległy zmianie.

http://www.kolbudy.pl/kultura-i-sport/aktualnosci/3070-gminna-przystan-zeglarska-ile-za-wypozyczenie-sprzetu

Koncert na rozpoczęcie długiego majowego weekendu

Wszystkim, którzy nie mogą się doczekać majowego weekendu proponujemy rozpoczęcie świętowania już w sobotę 28 kwietnia. Tego dnia o godzinie 20.00 w naszej sali koncertowej wystąpi José Luis Pardo urodzony w Buenos Aires muzyk wykonujący bluesa i rocka.

Zapraszamy serdecznie!