Już od 23 kwietnia br. rozpoczynamy zapisy na obóz żeglarski w Bachorzu nad Jeziorem Charzykowskim, który tradycyjnie organizuje Urząd Gminy w Kolbudach.  Z wypoczynku mogą skorzystać najmłodsi mieszkańcy gminy Kolbudy w wieku od 10 do 18 lat.

Obóz zorganizowany zostanie w Ośrodku Wypoczynkowym Natura w Bachorzu (gmina Chojnice) nad jeziorem charzykowskim, gdzie panuje cisza i spokój. Jezioro jest akwenem z wodą pierwszej klasy czystości, a jednocześnie umożliwia uprawianie sportów motorowodnych i żeglarskich. Piękny krajobraz oraz unikatowy folklor okolic sprzyja turystyce poznawczej oraz wypoczynkowej.

Dzieci i młodzież zakwaterowana będzie w pawilonie hotelowym, a smaczne wyżywienie zapewnia stołówka położona na terenie ośrodka (cztery posiłki dziennie). Ośrodek gwarantuje doskonałe warunki wypoczynku z dostępem do boiska z przeznaczeniem do wielu gier rekreacyjnych, świetlicy oraz pięknych szlaków rowerowych, a co najważniejsze położony jest w największym akwenie żeglarskim województwa pomorskiego.

Podczas dwóch turnusów obozu (I turnus: 25 czerwca - 04 lipca 2018 r., II turnus: 04 lipca - 13 lipca 2018 r. ) uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności żeglarskie na gminnym sprzęcie, w skład, którego wchodzą Ancory, Optymisty, Omegi, Sasanka, kajaki oraz deski windsurfingowe, skuter wodny i RIB ratowniczy.

Oprócz zajęć żeglarskich dzieci i młodzież będą miały możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu. A wszystko to pod doskonałą opieką wyszkolonej kadry: nauczycieli wychowania fizycznego z uprawnieniami do prowadzenia zajęć żeglarskich oraz ratowników WOPR.

Dla mieszkańców gminy Kolbudy koszt jednego turnusu rekreacyjnego w Bachorzu to 900 zł. Zapisy na obóz przyjmowane są:

  • Szkoła Podstawowa w Pręgowie (Piotr Skwirowski, tel. 608 430 002)
  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku (Żaneta Magulska-Aszyk tel. 502 168 206)
  • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach (Marek Zaradkiewicz, tel. 600 273 975 oraz Henryk Skwirowski, tel. 508 071 415)