Kto z nas nie chciałby poznać recepty na szczęście? Być może sposób na to jak czerpać radość z życia i cieszyć się tym co nas otacza poznają uczestnicy projektu „Recepta na szczęście”, realizowanego przez fundację MI-RO-RO, we współpracy z Gminą Kolbudy. Pomysłodawczyni i koordynatorka przedsięwzięcia Kamila Chomicz zaprasza osoby zainteresowane poszukiwaniem szczęścia na spotkanie integracyjne, które w sobotę 28 kwietnia o godzinie 16.00 w świetlicy wiejskiej w Lisewcu.

- Celem projektu jest odnalezienie dwunastu „recept na szczęście” zapisanych w postaci przepisów na herbaty ziołowe – mówi Kamila Chomicz. - W ramach projektu zorganizujemy trzy wydarzenia. Zaczynamy w sobotę 28 kwietnia w Lisewcu. Z grupą chętnych pań przygotujemy ziołowy wegetariański poczęstunek. Będą to: chleby, pasty i herbaty. Chciałabym zachęcić naszych mieszkańców do udziału w spotkaniu, przyniesienia swoich wegetariańskich potraw z ziołami i podzielenia się z nami swoimi przepisami.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba DJ ZOSIA, która zagra rytmy z różnych zakątków świata. Pojawi się też gość specjalny, który przygotuje rozgrzewającą herbatę indyjską. W namiocie na zewnątrz świetlicy, chętne osoby, będą mogły zaprezentować swoje „rękodzieła” i inne prace artystyczne, inspirowane szczęściem.

Chciałabym wyraźnie podkreślić, że wydarzenia organizowane w ramach projektu nie są festynami – dodaje Kamila Chomicz. – Mają one służyć głównie integracji mieszkańców. Liczę na aktywny udział. Chętnie skorzystamy też z pomocy w przygotowaniu spotkania i sprzątaniu świetlicy po jego zakończeniu.

Spotkanie w Lisewcu nie będzie jedyną odsłoną projektu integrującego i twórczo inspirującego poszukiwaczy szczęścia. Na 20 maja zaplanowano bowiem warsztaty ekologiczno – literackie, które odbędą się w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, w godzinach 10.00 – 16.00.

- Spotkanie rozpocznie się zajęciami ekologicznymi na temat właściwości zdrowotnych wybranych gatunków ziół rosnących w naszym regionie – zachęca Kamila Chomicz. - W drugiej części zajęć, na warsztatach relaksacyjno-psychologicznych, odkryjemy podstawowe techniki Mindfulness, nauczymy się masażu Shantala i stworzymy krótkie formy poetyckie o poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia i samorealizacji. Zdobytą wiedzę wykorzystamy do opracowania przepisów na herbaty ziołowe, które będą przepisami na całoroczne szczęście.

Podsumowanie projektu planowane jest na 4 sierpnia. Wówczas, na podstawie opracowanych przepisów i tekstów, stworzony zostanie kalendarz na rok 2019. Recepty na szczęście zostaną zaprezentowane w postaci instalacji artystycznej. Proces powstania prac zostanie zarejestrowany na filmie.

pomysłodawczyni i koordynatorka projektu: Kamila Chomicz
warsztaty z arteterapii: Aleksandra Chomicz
warsztaty ekologiczne: Natalia Recław
oprawa graficzna i projekt instalacji artystycznej: Ada Dobrzelecka
organizator: Fundacja MI-RO-RO
sfinansowane przez Urząd Gminy Kolbudy