Gmina Kolbudy zainaugurowała już sezon żeglarski 2018. W sobotę 5 maja wójt Leszek Grombala dokonał uroczystego otwarcia przystani. Wydarzeniu temu towarzyszyły atrakcje muzyczne oraz strefa dla najmłodszych mieszkańców.

Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach obudziła się z zimowego snu. Chociaż temperatury powietrza i wody odbiegają jeszcze od tych, jakie notujemy w miesiącach wakacyjnych, to na jezioro w Kolbudach powróciły żaglówki, kajaki i rowery wodne. Co prawda uroczyste otwarcie wypożyczalni miało miejsce w sobotę 5 maja, jednak nasi mieszkańcy przez cały tzw. długi weekend spędzali wolny czas na wodzie.

- Przystań otworzyliśmy już 28 kwietnia – mówi Bartłomiej Papis, kierownik Referatu Sportu i Rekreacji UG Kolbudy. – Przez tych kilka słonecznych dni odwiedziło nas sporo osób. Utrzymaliśmy symboliczne opłaty za wypożyczenie sprzętu. Jestem przekonany, że podczas tegorocznego sezonu odwiedzi nas wielu mieszkańców. Dobrze wyposażony hangar, najniższe w okolicy ceny i przede wszystkim piękna okolica to chyba wystarczy, aby przyciągnąć tłumy do naszej przystani.

http://www.kolbudy.pl/kultura-i-sport/aktualnosci/3070-gminna-przystan-zeglarska-ile-za-wypozyczenie-sprzetu

W tym roku otwarciu wypożyczalni towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Na terenie przystani zorganizowano koncert bluesowego zespołu Brick House oraz dyskotekę. Pomyślano również o niespodziankach dla najmłodszych. Były dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz słodkie przekąski. Dorośli wybierali potrawy z grilla.

Uczestników festynu powitał wójt Leszek Grombala, który wszystkim miłośnikom rekreacji na wodzie życzył udanego sezonu oraz pogody sprzyjającej wodnemu szaleństwu. Z kolei Robert Aszyk, Radny Powiatu Gdańskiego oraz dyrektor ZKPiG w Kolbudach opowiedział o atrakcjach i wydarzeniach jakie czekają najmłodszych żeglarzy w ciągu najbliższych miesięcy. A tych, jak co roku, nie zabraknie. Półkolonie w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach czy obóz żeglarski w Bachorzu, nad Jeziorem Charzykowskim, to zaledwie część przygotowywanej oferty.

Z niecierpliwością oczekujemy już festynu, którym tradycyjnie powitamy sezon letni. To wydarzenie zaplanowano na 30 czerwca br.

Do rozpoczęcia wakacji Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach czynna będzie jedynie w weekendy. Wypożyczanie sprzętu odbywać się będzie w godzinach 9.00 – 19.00.