„Krótki wstęp do Apokalipsy”, tak brzmi tytuł najnowszej powieści autorstwa Dobiesława Koniecznego, pisarza od urodzenia mieszkającego w Pręgowie. To bez wątpienia ciekawa propozycja dla czytelników ceniących literaturę ambitną i skłaniającą do filozoficznej refleksji. Mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców na spotkanie autorskie z Dobiesławem Koniecznym, które odbędzie się w piątek 18 maja o godzinie 19.15 w Szkole Podstawowej w Pręgowie. Uczestnicy wieczoru literackiego przejdą następnie do Biblioteki w Pręgowie, która spotkaniem z miejscowym pisarzem - i prezentacją jego dzieła - zainauguruje swoją działalność w nowej lokalizacji. Patronat medialny nad publikacją „Krótki wstęp do Apokalipsy” objęła Gmina Kolbudy.

„Anka, pogrążona w żałobie po ukochanym, skupia się na rutynowych czynnościach, których wagi dotąd nie dostrzegała. Z czasem zaczyna traktować je jak magiczne rytuały, dzięki którym czuje bliskość ukochanego. Jej ból staje się wręcz namacalny. Czy cierpienie będzie dla niej równią pochyłą, czy trampoliną, dzięki której wskoczy na zupełnie nowe horyzonty myślowe…?” - Przyznacie Państwo, że zapowiada się ciekawie?

Naprawdę warto sięgnąć po tę powieść. Lektura powinna zaspokoić wszystkich, którym nie są obojętne losy naszego istnienia i którzy chcą poznać siły rządzące Wszechświatem, a także podjąć próbę zrozumienia przyczyn wszelkiego sensu. Jak czytamy w jednej z recenzji poświęconych nowej książce Dobisława Koniecznego - „Autor daje nam liczne klucze pomagające zbliżyć się do uniwersalnych prawd o świecie i o sobie samych…” 

Dodatkowym elementem, który powinien zachęcić mieszkańców naszej gminy do sięgnięcia po tę pozycję jest również miejsce akcji, która toczy się w naszej bliskiej okolicy.

Część z Państwa zapewne zna autora książki osobiście. Kim jest Dobiesław Konieczny? Oto jak przedstawia się szerszej grupie czytelników w swojej nowej powieści: 

Urodzony w 1976 r., mieszka niedaleko Gdańska w malowniczej wsi Pręgowo. Jest absolwentem szkoły dobrego gotowania i stolarki dla początkujących. Gdyby miał profil na Facebooku,

zaprosiłby tam: Paolo Sorrentino (za niebywale trzeźwe spojrzenie na świat), Gordona Ramsaya, papieża Franciszka i Roberta Lewandowskiego. Nie zakłada konta, bo boi się odtrącenia. Pasjonat swojej rodziny, gotowania, dobrego piwa, piłki nożnej i muzyki, jak również szeroko pojętej wolności oraz wpisanej w jej wymiar – wiary w Boga. Dodatkowo jest zagorzałym fanem radiowej Dwójki. Interesuje go malarstwo, szczególnie renesansowe, rzeźba i opera. Literatura to kolejne jego zamiłowanie. Ulubione książki to Na Zachodzie bez zmian i Jądro ciemności. Obok prozy czytuje również poezję, zwłaszcza wiersze Miłosza i Herberta. Jego pierwsza książka, wydana małym nakładem (dla przyjaciół), opowiada historię małego Stasia, którego żywioł przemijania zmusza do rewizji własnych postaw. 

Książka została wydana przez Wydawnictwo Dygresje. Patronat medialny nad powieścią objęli: Gmina Kolbudy, Radio Gdańsk, Północna TV oraz Grupa Twórcza Qlub Xiążkowy.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem. Będzie to okazja do porozmawiania z Dobiesławem Koniecznym, a także zdobycia autografu i dedykacji w jego nowej powieści, która dostępna będzie podczas spotkania. W trakcie wieczoru autorskiego odbędzie się również pokaz prac rękodzielniczych mieszkanek z naszego regonu.