Pogoda dopisała, frekwencja również, a uśmiechy nie znikały z twarzy przedszkolaków i uczniów gminnych szkół, którzy od wczesnego poranka oblegali wesołe miasteczko, które we wtorek 29 maja „wyrosło” na boisku bocznym przy kolbudzkim stadionie.

Dmuchane zamki, ogromne zjeżdżalnie, kolorowe karuzele i kolejki elektryczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem maluchów. Ogonek ustawiał się również do stoisk gastronomicznych, gdzie serwowano słodkie przekąski.

Stało się już tradycją, że obchodom Gminnego Dnia Dziecka w Kolbudach towarzyszy piękna, słoneczna pogoda. Nie inaczej było tym razem. Czapki z daszkiem, zimna woda mineralna i… wóz strażacki poprawiały komfort maluchów pochłoniętych zabawą i zaangażowanych w konkursy przygotowane przez animatorów.

Prysznic serwowany co jakiś czas przez Ochotniczą Straż Pożarną z Pręgowa stał się jedną z większych atrakcji dla maluchów, służąc nie tylko ochłodą, ale przede wszystkim dostarczając wiele radości. Dzieci natychmiast pojawiały się w pobliżu polewających plac druhów, co prezentujemy w załączonej relacji zdjęciowej.

O tym czy najmłodsi mieszkańcy dobrze się bawią postanowili przekonać się osobiście wójt Leszek Grombala i jego zastępca Marek Goliński.

My również życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu każdego dnia i wyrozumiałych rodziców;-).

Mamy nadzieję, że zadowolone miny maluchów świadczą o tym, że udało się nam sprostać oczekiwaniom i wymaganiom tych, którzy 1 czerwca obchodzą swoje święto.

Szczególne podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej w Pręgowie oraz Gminnemu Zakładowi Usług Komunalnych Kolbudy.