Z medalami wrócili z Ciechanowa zawodnicy Klubu Sportowego Taekwon. Nasi reprezentanci w zawodach z cyklu Mazovia Master Cup stawali na podium zarówno w kategorii juniorów, jak i seniorów. Zawody rozegrano w dniach 16-18 października br.

Jak informuje trener Daniel Nowakowski wyjazd na Mazowsze do ostatnich chwil stał pod znakiem zapytania. Nie wiadomo było  czy  związane z COVID obostrzenia nie pokrzyżują planów naszych sportowców. Dodatkowo dzień przed planowanym wyjazdem dwaj zawodnicy klubu zostali objęci kwarantanną.

- Ostatecznie udało się. Zawody rozegrane zostały bez udziału publiczności w surowym rygorze sanitarnym  pod czujnym okiem kontrolującego turniej sanepidu – relacjonuje Daniel Nowakowski.

Drużynę z Kolbud reprezentowali: Karolina Junosza Kisielewska, Jakub Wożniak, Aleksander Nowakowski i trener Daniel Nowakowski. Nasza ekipa stoczyła zacięte pojedynki o medale Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów i Seniorów Starszych.

W turnieju wzięło udział 137 juniorek i  juniorów w seniorskich konkurencjach wystartowało 134 zawodniczek i zawodników.

Nasi klubowi  reprezentanci  wykorzystując regulaminowe możliwości wystartowali w juniorskich i seniorskich konkurencjach. Pojedynki w konkurencji układów formalnych niestety nie przyniosły pozycji medalowych.

- W konkurencja walk juniorek w kategorii  open - Karolina Junosza Kisielewska przegrała walkę o podium, natomiast w Mistrzostwach Polski Seniorek w tej samej kategorii zajęła 3 miejsce – informuje trener klubu KS Taekwon. - W aranżowanych  walkach drużynowych Jakub Wożniak i Aleksander Nowakowski zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

Aleksander Nowakowski po zaciętych walkach, został wicemistrzem Polski Juniorów w kategorii do 56kg, ten sam wynik osiągnął w Mistrzostwach Polski Seniorów w kategorii do 57kg.

Trener Daniel Nowakowski, który wystąpił również w roli zawodnika, kończąc rywalizację w walkach seniorów starszych do 78kg na III pozycji wracając z brązowym „krążkiem”.

Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerowi.