W najbliższą sobotę 22 lipca na kortach w Kolbudach rozegrany zostanie trzeci już turniej o Grand Prix Kolbud w tenisie ziemnym. Od czerwca do września uczestnicy cyklu pięciokrotnie spotkają się przy siatce. Zawody rozgrywane są w kategorii open. Wszystkich, którzy chcieliby przystąpić do rywalizacji serdecznie zapraszamy na nasze korty. Początek gier zaplanowano na godzinę 9.00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed rozpoczęciem zawodów.

Czytaj więcej...

W sobotę 16 lipca o godzinie 9.00, przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach, rozpocznie się turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Kolbudy.

Czytaj więcej...

Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej prowadzi nabór wniosków do projektu „Junior Sport”, w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Dokumenty przesyłać można 

w formie elektronicznej do 27 kwietnia br. Zakwalifikowane do projektu podmioty mogą liczyć m.in. na dofinansowanie wynagrodzenia za pracę trenera, szkolenie trenerów oraz sprzęt sportowy.

Do składania wniosków aplikacyjnych, zgodnie z regulaminem naboru, uprawnione są wszystkie zainteresowane i posiadające osobowość prawną: kluby sportowe,

... Czytaj więcej...

Duży sukces odnieśli w miniony weekend młodzi zapaśnicy ze Szkoły Podstawowej w Bielkówku. W Igrzyskach Szkół Podstawowych w Zapasach w Stylu Klasycznym zajęli wysokie trzecie miejsce. Zawody, w których wystartowało 38 szkół odbyły się w Lubichowie. 

Czytaj więcej...

Na niezapomniane przeboje z wielu gatunków muzycznych liczyć mogą ci, którzy sobotni wieczór (23 kwietnia) zdecydują się spędzić na - organizowanym przez Urząd Gminy = koncercie. Tym razem na naszej scenie wystąpią Anna i Romuald Spychalscy.

Czytaj więcej...

W sobotni wieczór, punktualnie o godzinie 20.00, wszystkie miejsca siedzące w Sali Koncertowej UG Kolbudy były zajęte. Już pierwsze słowa wypowiedziane na scenie przez Krzysztofa Rybarczyka zwiastowały udany wieczór. 

Czytaj więcej...

W sobotę o ligowe punkty na swoich boiskach rywalizowali piłkarze reprezentujący naszą gminę w rozgrywkach czwartej i piątej ligi.

Czytaj więcej...

Gdzie buty pozostawione na werandzie z czasem zamieniają się w proszek? Gdzie nie kupuje się czarnych samochodów? Co zrobił aborygen, gdy sprzedał bumerang, który nie wraca? – Odpowiedź na te i na wiele innych pytań usłyszeli dziś gimnazjaliści z Kolbud, którzy wzięli udział w nietypowej lekcji geografii.

Czytaj więcej...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wychowana w Kolbudach i prowadząca w naszej gminie zajęcia literacko – teatralne, Iwona Korszańska zakwalifikowała się do finałowej piątki ogólnopolskiego konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną! 

Czytaj więcej...

Z wielką radością i dumą informujemy Państwa o kolejnych pucharach i medalach, jakie na arenie wojewódzkiej i krajowej zdobywają młodzi sportowcy z Gminy Kolbudy. Nie każdego dnia mamy jednak okazję do informowania o sukcesach międzynarodowych naszych mistrzów. Z ogromną przyjemnością dzielimy się więc komunikatem, który przysłał trener naszych judoków. Pod koniec marca w Kopenhadze odbywał się międzynarodowy turniej w judo dla dzieci, juniorów młodszych i juniorów. - W zmaganiach wzięło udział

... Czytaj więcej...

Kolejne medale przywożą sportowcy reprezentujący Gminę Kolbudy! Tym razem po dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe krążki sięgnęli zawodnicy Klubu Sportowego Taekwon Kolbudy.

Czytaj więcej...

W sobotę 16 kwietnia, w Sali Koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, wystąpi kolejna wielka gwiazda. Tym razem przygotowaliśmy nie lada gratkę dla fanów bluesa. Grupa Dr Blues & Soul Re Vision - to zespół, którego sympatykom afroamerykańskiego grania przedstawiać nie trzeba. Jesteśmy jednak pewni, że nasi goście dostarczą wspaniałych wrażeń nawet tym miłośnikom muzyki, którzy na co dzień hołdują innym muzycznym gatunkom. Wszystkim, którzy sobotni wieczór zechcą spędzić z nami gwarantujemy, że z

... Czytaj więcej...

Blisko 50 zawodników, reprezentujących sześć klubów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, wzięło udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych w Takewon-do ITF.

Czytaj więcej...

Kolorowe pisanki, pachnące mazurki i inne wypieki - znane wszystkim ze świątecznego stołu - witały gości „Wielkanocnej Urodzajni”.

Czytaj więcej...

Już 20 marca, w Niedzielę Palmową, warto odwiedzić Salę Koncertową Urzędu Gminy Kolbudy.

Czytaj więcej...

 Ponad 200 osób, głównie Pań, świętowało Dzień Kobiet w Sali Koncertowej Urzędu Gminy. Dla wielu z nich organizowane w Kolbudach koncerty stały się już tradycją. Dzień 8 marca wielu naszym mieszkankom kojarzy się z…wydarzeniami muzycznymi, które w ramach cyklu „Dzień Kobiet Nie Tylko Dla Kobiet” odbywają się na gminnej scenie. Tym razem odwiedził nas Andrzej Rybiński. Artysta, którego nazwisko w latach 70 i 80 doskonale znali niemal wszyscy Polacy, do dziś potrafi porwać słuchaczy niezależnie od ich

... Czytaj więcej...

Zapraszamy we wtorek 8-go marca o godz. 20.00 do sali koncertowej w Kolbudach na kolejną odsłonę corocznej imprezy związanej z obchodami Dnia Kobiet w gminie Kolbudy. W tym roku dla wszystkich Pań i nie tylko wystąpi Andrzej Rybiński. Wstęp bezpłatny

 

ANDRZEJ RYBIŃSKI

Andrzej Rybiński urodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest Jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację

... Czytaj więcej...

Kolbudy, Kowale, Bielkówko, Pręgowo, Otomin – to miejscowości, w których od dawna korzystać można z nieodpłatnych zajęć sportowo – rekreacyjnych. Piłka nożna, aerobik, zumba, tenis ziemny, tenis stołowy czy jeździectwo stanowią tylko część oferty adresowanej do mieszkańców Gminy Kolbudy. Docierają do nas jednak sygnały, że zbyt mało o tym mówimy. Chcemy to zmienić. Zachęcamy więc do zapoznania się z aktualnymi propozycjami, które finansuje Urząd.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces odnieśli najmłodsi sportowcy z naszej gminy. Tym razem po najwyższe laury sięgnęli piłkarze GKS Kolbudy z rocznika 2007/2008.

Czytaj więcej...

O tym, że kolbudzka młodzież „garnie” się do sportu wiedzą wszyscy. Sukcesy jakie odnoszą na piłkarskich boiskach, czy koszykarskich parkietach uczniowie z naszej gminy opisywano wielokrotnie na łamach prasy. Nie wszystkim jednak wiadomo, że nasi najmłodsi mieszkańcy coraz chętniej wchodzą na…zapaśnicze maty i - co ważne - śmiało sobie na nich poczynają.

Czytaj więcej...