W sobotę 23 czerwca o godzinie 9.30 na kortach tenisowych przy stadionie w Kolbudach (ul. Polna 55), rozegrany zostanie kolejny turniej z cyklu Grand Prix Kolbud w tenisie ziemnym. Zawody przeprowadzone zostaną w formule open. Zapisy przyjmowane będą od godziny 9.00. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy zapisy na darmowe zajęcia jeździeckie, które odbywały się będą w Łapinie. Oferta adresowana jest wyłącznie do dzieci i młodzieży z gminy Kolbudy. Na zgłoszenia czekamy od piątku 1 września do piątku 8 września br.

Czytaj więcej...

W najbliższą sobotę 22 lipca na kortach w Kolbudach rozegrany zostanie trzeci już turniej o Grand Prix Kolbud w tenisie ziemnym. Od czerwca do września uczestnicy cyklu pięciokrotnie spotkają się przy siatce. Zawody rozgrywane są w kategorii open. Wszystkich, którzy chcieliby przystąpić do rywalizacji serdecznie zapraszamy na nasze korty. Początek gier zaplanowano na godzinę 9.00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed rozpoczęciem zawodów.

Czytaj więcej...

Chyba każdy przyzna, że powitanie lata to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Jeżeli dodamy do tego muzyczne gwiazdy, całkiem przyjemną pogodę i szereg atrakcji dla dzieci o frekwencję możemy być spokojni. Nie inaczej było w sobotni wieczór, 17 czerwca. Tego wieczoru Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach przeżyła prawdziwe oblężenie.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się zapisy na półkolonie żeglarskie, które organizuje Urząd Gminy w Kolbudach.  Z wypoczynku mogą skorzystać najmłodsi  - uczniowie szkół podstawowych (od 7 roku życia) oraz gimnazjów -  mieszkańcy gminy Kolbudy.

Czytaj więcej...

Pewna ręka, bystre oko, zimna krew. Takiego wyniku nie powstydziłby się sam Robin Hood. Aż cztery medale wywalczyli nasi młodzi sportowcy podczas odbywających się w miniony weekend Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Łucznictwie. Zawodnicy klubu ULKS Tarcza Kolbudy sięgnęli po złoty medal, dwa srebrne krążki oraz medal w kolorze brązowym.

Czytaj więcej...

W sobotę 17 czerwca wydarzenie, na które czekamy chyba wszyscy. Powitanie lata, to zawsze jeden z najprzyjemniejszych momentów w roku. Przy tak szczególnej okazji  wyjątkowi muszą być również goście naszego festynu. Nie obiecujemy, że tegoroczne lato będzie ciepłe i słoneczne. Możemy jednak zapewnić, że gorąca atmosfera panowała będzie podczas koncertu gwiazd naszego wieczoru. W tym roku Powitanie lata 2017 odbędzie się w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.

Czytaj więcej...

Potrafisz grać w szachy? Ogrywasz całą rodzinę lub z powodzeniem rywalizujesz z komputerem? Zmierz się z innymi! Przy okazji zdobądź puchar i zostań Mistrzem gminy w tej strategicznej grze planszowej.

Czytaj więcej...

Były kajakowe wyścigi, łapanie wiatru w żagle i rodzinne przejażdżki na szybkich łodziach ratowniczych. Na tych, którzy - od walki z upływającym czasem i „niesfornym” płótnem na maszcie - woleli relaks na falach, czekały rowery wodne. Pogoda dopisywała, muzyka umilała czas a na zgłodniałych żeglarzy czekały dania z grilla i pyszna zupa gotowana nad ogniskiem przez Michała Turka.

Czytaj więcej...

W sobotę 3 czerwca rusza kolejny cykl turniejów z serii Grand Prix Kolbud w tenisie ziemnym. Uczestnicy - w okresie od maja do września - rozegrają aż pięć turniejów, zbierając punkty, które zadecydują o końcowej klasyfikacji. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w sobotnich zawodach zapraszamy na korty tenisowe w Kolbudach, ul. Polna 55. Zapisy rozpoczną się o godzinie 9.00. Rozpoczęcie gier zaplanowano na godzinę 9.30.

Czytaj więcej...

Młodzi koszykarze UKS CET Bryza Kolbudy zostali Mistrzami Województwa Pomorskiego w kategorii U10. Chłopcy z rocznika 2007 pokonali w finale zespół SKS Sharks Gdynia. Po niezwykle zaciętym meczu nasi zawodnicy zwyciężyli 36:31.

Czytaj więcej...

Wycie syren, ryk motocyklowych silników i strażackie pompy. Policjanci, ratownicy medyczni i liczne atrakcje dla maluchów. Wszystkie te elementy - uzupełnione o piękną, słoneczną pogodę - skutecznie zachęciły mieszkańców naszej gminy do wizyty w Bąkowie, gdzie zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

W sobotę 3 czerwca na terenie Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się „Kolbudzki Dzień Żeglarza”. W programie wiele atrakcji związanych z rywalizacją na wodzie. Nie zabraknie muzycznych gości, konkursów i pokazów. Zaczynamy o 10.00!

Czytaj więcej...

Doskonała wiadomość dotarła do nas z Belgii. Młody mieszkaniec Kolbud, Maciej Kułakowski, został finalistą prestiżowego konkursu „Concours Reine Elisabeth”. Organizowane od ośmiu dekad wydarzenie adresowane jest do muzyków będących u progu kariery.

Czytaj więcej...

W środę 31 maja w Kolbudach obchodzić będziemy Gminny Dzień Dziecka. Jak co roku, dla naszych najmłodszych mieszkańców przygotowaliśmy moc atrakcji. Od godziny 8.30 do 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i uczęszczające do klas I – III.

Czytaj więcej...

Mamy niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy lubią śledzić losy bajkowych bohaterów na dużym ekranie. W sobotę 27 maja w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbędzie się projekcja dwóch filmów dla dzieci. Oba, jeszcze niedawno, gościły na afiszach największych kompleksów kinowych w kraju. Jakie to filmy? Spróbujcie zgadnąć sami.

Czytaj więcej...

Dobra wiadomość dla fanów sportów motorowych. Po latach przerwy do Gminy Kolbudy ponownie zawitają prawdziwi mistrzowie kierownicy. Odcinek testowy 14 Rajdu Gdańsk Baltic Cup wytyczono na szutrowym fragmencie drogi Bąkowo – Otomin. Odcinek specjalny odbędzie się z kolei na drodze z Czapielska do Przywidza. Przy okazji rajdu, w Bąkowie, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci. Zapraszamy w sobotę 27 maja, od godziny 8.00, na plac przy świetlicy wiejskiej (ul. Otomińska 6). Festyn dla dzieci

... Czytaj więcej...

W najbliższą sobotę 20 maja w naszej gminie odbędzie się duża impreza adresowana do pasjonatów kolarstwa górskiego MTB Pomerania Kolbudy. To jeden z cyklu maratonów organizowanych w województwie pomorskim. W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Przygotowane przez organizatorów trasy dostosowane są do możliwości uczestników. W związku z imprezą, na fragmentach trasy przebiegających po drogach publicznych, wystąpić mogą chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...