W najbliższą sobotę 22 lipca na kortach w Kolbudach rozegrany zostanie trzeci już turniej o Grand Prix Kolbud w tenisie ziemnym. Od czerwca do września uczestnicy cyklu pięciokrotnie spotkają się przy siatce. Zawody rozgrywane są w kategorii open. Wszystkich, którzy chcieliby przystąpić do rywalizacji serdecznie zapraszamy na nasze korty. Początek gier zaplanowano na godzinę 9.00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed rozpoczęciem zawodów.

Czytaj więcej...

W piątek 6 stycznia w kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach kolejne wydarzenie muzyczne. O godzinie 17.15 z koncertem świąteczno-noworocznym „Christmas Time” wystąpi Szymon Sutor Orchestra. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy. Wstęp, jak zwykle, bezpłatny!

Czytaj więcej...

W dniach poprzedzających święta Bożego Narodzenia hale sportowe i sale lekcyjne w gminnych przedszkolach i szkołach zamieniają się w… betlejemską stajenkę. Uczniowie, którzy perfekcyjnie opanowali już przydzielone przez panie nauczycielki kwestie, mogą wreszcie ubrać szyte wieczorami przez mamy i babcie stroje.

Czytaj więcej...

Kolejna dobra wiadomość dotarła do nas ze sportowych aren. Tym razem możemy się pochwalić sukcesem Bartosza Pyrzewskiego, który prowadzi zajęcia judo w Gminie Kolbudy. Nasz trener został właśnie wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie sportu.

Czytaj więcej...

Kolejne medale do swojej bogatej kolekcji dołożyli zapaśnicy KS Achilles Kolbudy. W Turnieju Mikołajkowym, który odbył się w Żukowie, nasi młodzi sportowcy wywalczyli cztery złote i trzy brązowe krążki! Uczestników zawodów uhonorowała prawdziwa legenda tej dyscypliny sportu, dwukrotny mistrz olimpijski z Seulu i Atlanty, Andrzej Wroński.

Czytaj więcej...

W sobotę 17 grudnia w naszej sali koncertowej niecodzienne wydarzenie muzyczne. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert wirtuoza gitary klasycznej Andreasa Kapsalisa. Artyście na scenie towarzyszyć będą… uczestnicy zajęć koła gitarowego, działającego przy naszym urzędzie! Występ poprzedzony będzie warsztatami, które poprowadzi sam mistrz. Wstęp oczywiście bezpłatny. Gorąco zapraszamy! Warto zobaczyć, jak muzyczne diamenty z Gminy Kolbudy „lśnią” w blasku gwiazdy.

Czytaj więcej...

Dziennikarze, przyjaciele oraz osoby, którym kapłan był szczególnie bliski spotkali się w Kolbudach, aby powspominać Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Okazją do snucia opowieści, z byłym Metropolitą Gdańskim w roli głównej, była promocja albumu „Gość. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski”.

Czytaj więcej...

W miniony weekend w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej o Błękitną Wstęgę Bałtyku. W zawodach wystartowało 117 zawodników z 11 klubów. Nie zabrakło reprezentantów Gminy Kolbudy. Zawodnicy klubu KS Achilles Kolbudy doskonale radzili sobie na macie.

Czytaj więcej...

W tym roku uczniowie z województwa pomorskiego rozpoczną ferie zimowe już 16 stycznia. Czasu zostało niewiele, co z pewnością raduje dzieci i młodzież. Rodzice coraz intensywniej myślą natomiast, jak zorganizować czas swoim pociechom w dniach wolnych od nauki. Uspokajamy -Gmina Kolbudy, wzorem lat ubiegłych, pracuje nad ofertą dla naszych młodych mieszkańców.

Czytaj więcej...

W każdym mieście, w którym zagrają, ich koncert zyskuje miano „najbardziej koloryzującego” występu sezonu. Znawcy muzyki zwracają uwagę na ich profesjonalne podejście, ciekawe kompozycje oraz interesujące brzmienie. Przekonajmy się sami! Już 4 grudnia na naszej scenie!

Czytaj więcej...

Niemal pół wieku żył i pracował razem z nami. Krążą o nim tysiące opowieści, bo był człowiekiem bez granic, oddanym służbie, utrzymywał relacje z niezliczoną rzeszą ludzi, co ciekawe, nie tylko wierzącymi lub z innych wyznań. 
Zapraszamy na promocję albumu „GOŚĆ. ARCYBISKUP TADEUSZ GOCŁOWSKI” w Kolbudach - już 3 grudnia 2016 w sobotę o godz. 17.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy, wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Pierwsze warsztaty biegowe prowadzone przez prof. Wojciecha Ratkowskiego za nami. Podczas spotkania amatorzy joggingu dowiedzieli się m.in. jak często i jak intensywnie należy biegać.

Czytaj więcej...

Kilkudziesięciu uczniów klas I-III publicznych i niepublicznych szkół z terenu Gminy Kolbudy wzięło udział w konkursie recytatorskim, który zorganizowano już po raz piętnasty. Dykcję oraz sposób wyrażania emocji przez młodych uczestników oceniało profesjonalne jury. Zmaganiom młodzieży z uwagą przysłuchiwali się wicewójt Marek Goliński i Przewodniczący Rady Gminy Kolbudy Wiesław Rusiecki.

Czytaj więcej...

Od września 2016 roku w naszej Gminie funkcjonuje Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki dla dziewcząt SMOK. Realizacji programu podjął się Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym BRYZA.

Czytaj więcej...

Były emocje, piękna muzyka, nieprawdopodobna gra świateł  i najlepsi tancerze. Mówiąc krótko - prawdziwa gratka dla sympatyków tańca. W minioną sobotę, w ramach  X edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego Latino Cafe Cup, na parkiecie sali ZKPiG w Kolbudach zaprezentowało się w sumie około 400 par tanecznych. Gminę Kolbudy reprezentowało około…70 par.

Czytaj więcej...

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Iwona Korszańska - instruktorka, która od 12 lat prowadzi zajęcia literacko – teatralne w Gminie Kolbudy została nominowana do nagrody w prestiżowym konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. Jury doceniło wkład Iwony w upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Brylantyna na włosach, błysk w oku, idealnie dopasowane stroje i nieprawdopodobne poczucie rytmu. Już w sobotę 19 listopada na parkiecie hali sportowej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach wystąpią najlepsi tancerze naszego województwa.

Czytaj więcej...