Czternastoletnie koszykarki Bryzy Kolbudy awansowały do półfinału mistrzostw Polski młodziczek. Zespół Bryzy Kolbudy, rocznik 1997, zajął drugie miejsce w rywalizacji ligowej województwa pomorskiego, za Tropsem Kartuzy, i awansował do dalszych rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Zawody finałowe strefy województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego odbyły się w Działdowie. Podopieczne Mariusza Włodarskiego wygrały wszystkie mecze. W pierwszej rundzie pokonały SKS Starogard Gdański 92:49 i KKS Olsztyn 88:38. W decydującym meczu, po zaciętej grze, wygrały z gospodyniami - UKS Działdowo 84:62. Bardzo dobrze zaprezentowała się obrona i z każdą kwartą kolbudzianki oddalały się od rywalek. Co więcej, najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Karolina Chwiećko z Bryzy.

W drugiej rundzie Bryza pokonała GTK Gdynia 62:41. Od początku meczu kolbudzianki narzuciły swój styl, a dobra obrona była ich atutem.

W meczu o pierwsze miejsce w finale strefowych rozgrywek Bryza zmierzyła się ze swoim odwiecznym rywalem Tropsem Kartuzy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:6 dla kartuzianek. Od drugiej kwarty dziewczyny z Kolbud pozbierały się i zaczęły grać zespołowo, a strata punktowa powoli malała. Do przerwy było 25:20 dla Tropsa. Trzecia kwarta była nerwowa i zakończyła się wynikiem 27:31 dla Tropsa. Mecz rozstrzygnął się w IV kwarcie. Kolbudzianki zdobyły w niej aż 22 punkty, a drużyna z Kartuz zaledwie siedem. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 49:38.

- Moje zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony - przyznał trener Mariusz Włodarski. - Opłaciła się ciężka praca na treningach. W drużynie widać zgranie, mądrość gry, a dziewczęta nie rezygnowały z walki pod tablicami. Przede wszystkim mają chęć wygrywania i nie poddają się. Uwierzyły, że można wygrać nawet z Tropsem, chociaż w lidze zawsze przegrywały z tą drużyna. Nie spoczywamy na laurach, ponieważ pokonaliśmy dopiero pierwszy z trzech etapów w drodze do mistrzostw Polski młodziczek. Wiemy, że teraz będziemy walczyć z najlepszymi klubami w kraju i to nas mobilizuje.

Zawodniczki Bryzy Kolbudy uczą się w różnych szkołach Pruszcza Gdańskiego, Pszczółek i Kolbud. Na treningi dowożą ich rodzice bądź przyjeżdżają same.

Skład Bryzy Kolbudy: Paulina Frank (kpt), Martyna Latopolska, Nicola Iwanowska, Julia Chwiećko, Aleksandra Lenieć, Ada Szankowska, Paulina Fajkowska, Oliwia Plener, Joanna Firko, Kinga Jaroszewska, Oliwia Krajewska, Katarzyna Śmietańska i Katarzyna Szarmach.