Warzywa, owoce, rower i inne formy aktywności fizycznej. Szeroka paleta barw. Wszystko wykonane w różnych technikach plastycznych. W Lublewie rozstrzygnięto drugą edycję gminnego konkursu „Recepta na zdrowie”. O główne trofeum rywalizowali uczniowie klas I-III z Kolbud, Lublewa i Bielkówka. Wybór nie był prosty.

W świetlicy wiejskiej w Lublewie na ostateczny werdykt oczekiwało kilkudziesięciu uczniów z „podstawówek” biorących udział w zabawie. Przed ceremonią wręczenia nagród i wyróżnień dzieci obejrzały ciekawy spektakl „Miasto kotów”, który przygotowali ich koledzy ze szkoły w Lublewie. Przedstawienie wypadło znakomicie. Po burzy oklasków na scenę wkroczyli organizatorzy, którzy po kolei wywoływali autorów najlepszych prac. Młodzi artyści otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Trzeba przyznać, że młodzież z dużym zaangażowaniem podeszła do zadania. Wszystkie prace były pomysłowe, estetycznie wykonane i świadczyły o… poważnym potraktowaniu zadanego tematu. Najważniejsza była bowiem główna idea zabawy, czyli promocja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych.

- Młody organizm potrzebuje nie tylko komputera i telewizora, potrzebuje recepty na zdrowie. Na takiej recepcie znajdują się owoce, warzywa, rower, spacer… - mówiła do dzieci Barbara Ślozowska, dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Lublewie Gdańskim. – Abyśmy nie musieli w przyszłości często odwiedzać lekarzy już dziś powinniśmy korzystać z recept na zdrowie, które sami przygotowaliście.

Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień oraz (oczywiście zdrowych) przekąskach na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Strażacy z OSP Lublewo zaprosili młodzież do remizy, gdzie odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Ta część uroczystości najbardziej spodobała się chłopcom, którzy chętnie ustawiali się w kolejce, aby przekonać się, czy trudno jest trafić do celu strumieniem wody z węża strażackiego.

Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce - Kinga Stefanowska (ZKiW Lublewo)

II miejsce – Lidia Fijał (ZKiW Bielkówko)

III miejsce – Antonina Lachowicz (ZKiW Lublewo), Błażej Obrycki (ZKiW Lublewo), Dominika Formela (ZKiW Lublewo)

Przyznano też sześć wyróżnień:

Oliwia Góra, Oskar Lejkowski i Paweł Sosnowski (wszyscy ZKPiG Kolbudy) oraz Zosia Markowska, Agata Kochman, Konrad Aszyk (wszyscy ZKiW Lublewo)