To w dużej mierze dzięki takim inwestycjom Gmina Kolbudy należy do samorządów, które w skali kraju uzyskują jedne z wyższych  dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dogodna lokalizacja, ale również przyjazny dla przedsiębiorczości klimat zachęcają inwestorów do lokowania kapitału na naszym terenie. W Gminie Kolbudy otwarto właśnie pierwszy, wielkopowierzchniowy sklep remontowo – budowlany. Zlokalizowany w Kowalach, przy ul. Kominkowej 21, obiekt należy do sieci Bricoman Polska.

W piątek 21 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie sklepu Bricoman w Kowalach. To jednocześnie największy obiekt tej sieci w Polsce. Jego całkowita powierzchnia wynosi 9,5 tysiąca mkw.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że tak duża placówka powstała w Gminie Kolbudy – mówił wójt Leszek Grombala. – Myślę, że wybór lokalizacji był trafiony. To przecież miejsce w pobliżu Gdańska. Obiekt bezpośrednio sąsiaduje z drogą S6. Sklep jest dobrze widoczny dla wszystkich jadących Obwodnicą Trójmiasta. Nie potrzebuje więc dodatkowej reklamy. Ci, którzy tę lokalizację namierzyli, musieli być wysokiej klasy fachowcami. Życzę samych sukcesów i satysfakcji z pracy.

Szeroka oferta, skierowana zarówno do fachowców, jak i klientów indywidualnych, obejmuje wysokiej jakości materiały do budowy, remontu oraz wykończenia, w najlepszych cenach. Bricoman w Kowalach to największy obiekt tej sieci w Polsce. To także pierwszy sklep-skład francuskiej marki w województwie pomorskim. Wyróżnia go asortyment, który wzbogacono o produkty i usługi do tej pory niedostępne w marketach budowlanych. 

To dziewiąty w Polsce, i jednocześnie pierwszy w województwie pomorskim, skład budowlano-remontowy. Sklep oferuje asortyment produktów niezbędnych do budowy, remontu oraz wykończenia domu i mieszkania. Artykuły przeznaczone są nie tylko dla fachowców, ale również dla klientów indywidualnych.

Bricoman w Kowalach zatrudnia ponad 70 osób. Wśród pracowników są osoby zarówno z doświadczeniem handlowym i technicznym, jak i takie, dla których Bricoman będzie pierwszym pracodawcą. Placówka oferuje 26 tysięcy produktów. Do dyspozycji klientów jest ponad 230 miejsc parkingowych, w tym także dla osób niepełnosprawnych.

Sukcesywnie realizujemy naszą strategię rozwoju, otwierając sklepy-składy pod szyldem Bricoman w największych miastach w Polsce. – mówi Arnaud Boule, Dyrektor Generalny Bricoman Polska. - Aglomeracja trójmiejska to duży i dynamicznie rozwijający się region. Nieprzypadkowo właśnie tutaj otwieramy nasz największy obiekt, gdyż jesteśmy przekonani o sukcesie tej lokalizacji. Dla mieszkańców Pomorza przygotowaliśmy wyjątkowo szeroką ofertę, obejmującą produkty niedostępne w marketach budowlanych, oraz liczne usługi dodatkowe, wspierające proces zakupowy. To, co wyróżnia nas na lokalnym rynku, to również dostępność towarów „od ręki” w dużych ilościach, korzystne ceny czy możliwość dokonania samodzielnych zakupów wielkogabarytowych.

Bogaty asortyment produktów budowlanych i wykończeniowych w  sklepie-składzie Bricoman został poszerzony m.in. o sprzęt ogrodniczy i do nawadniania, artykuły z kategorii Inteligentny Dom, ekspozycję z największą kolekcją skrzydeł i drzwi, podłogi LVT, artykuły dla branży HoReCa, a także dla osób niepełnosprawnych. Rozbudowano ofertę odzieży BHP, oświetlenia technicznego i domowego, kostki brukowej, gresów i ogrodzeń oraz baterii łazienkowych. Wśród produktów pojawiły się marki, nieobecne w marketach budowlanych innych sieci.

Klienci będą mogli korzystać z samoobsługowego systemu „Order & Collect” (Zamów
i Odbierz). W ramach tej opcji klient składa zamówienie on-line lub przez telefon, a następnie samodzielnie odbiera przygotowane dla niego produkty. Bricoman, na życzenie klienta, może je dostarczyć pod wskazany adres (łącznie z HDS), z możliwością zapłaty u kierowcy gotówką lub kartą. Dla mieszkańców Trójmiasta będzie dostępne również rozwiązanie „Drive-In”, umożliwiające klientom wjazd na plac materiałów budowlanych (sześciometrowa droga pomieści równolegle obok siebie dwa samochody) i załadowanie tam towarów na samochody oraz dokonanie płatności. 

Bricoman Polska Sp. z o.o. to sieć sklepów-składów budowlano-remontowych należąca do międzynarodowej sieci ADEO. Od 2007 roku Bricoman otworzył w Polsce 9 placówek.