Już długi majowy weekend pokazał, że powstający w Kolbudach park rekreacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. W słoneczne dni kolorowe ślizgawki, kolejka tyrolska, siłownia pod chmurką czy miejsca do grillowania przyciągają wiele rodzin z małymi dziećmi. Warto jednak przypomnieć, że plac cały czas znajduje się w fazie budowy.

W tej chwili bezpieczne dojście do parku możliwe jest jedynie od ulicy Tysiąclecia. Cały czas prowadzone są uzgodnienia z zarządcą drogi wojewódzkiej 221. Po uzyskaniu wymaganych zezwoleń możliwe będzie wykonanie komfortowego dojścia do parku od ulicy Wybickiego.

- Jeszcze w tym roku planujemy wyczyszczenie i wybagrowanie zbiornika wodnego na terenie parku – mówi Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Kolbudy. – Chcielibyśmy również dokonać nasadzenia roślin i krzewów w okolicach placu zabaw.

Niektórzy mieszkańcy zwracają uwagę, że na placu rekreacyjnym jest zbyt mało zieleni. Zapewniamy jednak, że teren rekreacyjny, wraz z postępem prac zyskiwał będzie coraz szerszą paletę barw. Zgodnie z projektem w parku przewidziano nasadzenia wielu odmian drzew, krzewów i kwiatów. W efekcie powstanie sporych rozmiarów mozaika. Końcowy efekt zobaczyć można na załączonej do testu ilustracji. Taki stan uda się jednak osiągnąć najwcześniej w przyszłym roku.

- Muszę przyznać, że z dnia na dzień robi się tu coraz przyjemniej – mówi wójt Leszek Grombala, który odwiedził park, aby sprawdzić jak postępują prace. – Od mojej ostatniej wizyty przybyło tu trochę nowego sprzętu. Mamy jednak świadomość, że przed nami jeszcze sporo pracy. Jestem jednak przekonany, że efekt finalny spodoba się wszystkim mieszkańcom. W tym przekonaniu utwierdza mnie liczba osób, które już w tej chwili odwiedzają to miejsce. W weekendy, zaniedbany do niedawna teren, tętni życiem. Można tu już nawet wypić kawę i zjeść lody. Plac prezentuje się dość okazale również z perspektywy ulicy Wybickiego. Od wielu osób, które tylko przejeżdżają przez Kolbudy słyszę, że park robi wrażenie. Poczekajmy jednak, aż na terenie parku pojawi się kolorowa roślinność.

Co czeka nas w najbliższym czasie? Jak informuje Adam Babkiewicz z Referatu Inwestycji i Remontów, jeszcze w tym roku powinien powstać projekt ścieżek dookoła zbiornika. Opracowana powinna zostać również dokumentacja dotycząca wykonania boiska trawiastego oraz ścieżki, która od torów (równolegle do skarpy, wzdłuż ulicy Wybickiego) stanowiła będzie komfortowe i bezpieczne dojście do parku.