Informujemy, że w kasie Urzędu Gminy Kolbudy uruchomiono terminal płatniczy. Dotychczas wszelkie rozliczenia przyjmowane były wyłącznie w formie gotówki. Trwa również wdrażanie rozwiązań, które już niedługo pozwolą naszym interesantom dokonywać płatności mobilnych, za pomocą telefonów komórkowych.

Aby dokonać opłaty w kasie Urzędu Gminy Kolbudy nie trzeba już posiadać gotówki. Dotychczas wielu interesantów przed dokonaniem rozliczenia musiało udać się do pobliskich bankomatów, aby za chwilę powrócić z monetą, czy banknotem. Teraz wystarczy posiadać kartę płatniczą. Terminal zainstalowano już w kasie Urzędu Gminy Kolbudy, a od lipca z elektronicznej formy rozliczeń korzystają już klienci Gminnej Przystani Żeglarskiej.

- Rozliczenia bezgotówkowe są już normą – mówi Łukasz Kobus, sekretarz Urzędu Gminy Kolbudy. - Informacja o braku możliwości zapłaty kartą płatniczą budzi dziś zdziwienie nie tylko interesantów odwiedzających urzędy, ale nawet osób robiących zakupy w małych osiedlowych sklepikach. Trzeba iść z duchem czasu. Terminal nie jest dziś żadną rewolucją. W naszym urzędzie można już płacić kartą. Chcemy, aby już wkrótce klienci mogli płacić za pomocą telefonu. Rozwiązanie takie sprawi, że opłaty będziemy mogli dokonać już w pokoju, w którym załatwiamy daną sprawę. Nie będzie więc konieczności dodatkowej wizyty w urzędowej kasie.

Interesanci, ani urząd nie poniosą kosztów prowizji z tytułu płatności kartą.