W Lublewie Gdańskim oddano dziś do użytku nową salę gimnastyczną. Uroczystość zbiegła się z inauguracją roku szkolnego 2017/2018. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał wójt Leszek Grombala, któremu w tym zaszczytnym obowiązku towarzyszyli nowy dyrektor placówki Przemysław Sautycz oraz przedstawiciele rodziców i uczniów.

Na to wydarzenie w Lublewie oczekiwano od dawna. Wielu mieszkańców po raz pierwszy miało dziś okazję zobaczyć wnętrze nowej sali z zapleczem sanitarnym oraz dodatkowe pomieszczenia dydaktyczne, które udało się wygospodarować w ramach inwestycji. Rodzice uczniów oraz młodzież nie kryli radości.

- Do tej pory miałem okazję podziwiać budowę jedynie z zewnątrz – mówił Pan Michał, który towarzyszył synowi podczas inauguracji roku szkolnego. – Wewnątrz sala prezentuje się równie okazale. Jestem zaskoczony, że wraz z salą powstało tyle dodatkowych pomieszczeń. To na pewno ważny dzień dla mieszkańców Lublewa i uczniów naszej szkoły.

Wójt gminy Leszek Grombala życzył uczniom samych sukcesów w nauce oraz wielu przyjemnych chwil spędzonych w nowo oddanej do użytku sali. Podkreślał, że z obiektu korzystała będzie nie tylko młodzież, ale również dorośli mieszkańcy. Jak zapewnił nowy dyrektor szkoły Przemysław Sautycz, szczegółowy grafik korzystania z nowej sali zostanie wkrótce opracowany.

- Sala jest super – mówili uczniowie. – Już nie możemy się doczekać kiedy wreszcie zagramy tu w piłkę. Wcześniej mecze rozgrywaliśmy tylko na dworze, ale czasami było tam błoto. Teraz możemy grać przez cały rok.

Powierzchnia nowej Sali wynosi ok. 290 mkw. Szkoła zyska również trzy pomieszczenia dydaktyczne o pow. 40 m kw., 39 m kw. oraz 20 m kw. Wartość inwestycji wyniosła ok. 3 mln zł. W dalszej perspektywie planowana jest jeszcze budowa przedszkola, boiska i parkingu.

W swoim wystąpieniu wójt Leszek Grombala poruszył temat reformy edukacji, która właśnie jest wdrażana w całej Polsce. Zaznaczył, że gmina Kolbudy jest dobrze przygotowana do wprowadzanych od tego roku zmian.

W związku z inauguracją roku szkolnego 2017/2018 życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty z gminy Kolbudy owocnej pracy, która stanie się źródłem wielkiej satysfakcji i w przyszłości pomoże w realizacji najbardziej ambitnych planów i marzeń.

W dniu inauguracji roku szkolnego z aparatem fotograficznych odwiedziliśmy uczniów i nauczycieli z Lublewa, Bielkówka i Kolbud.