Miło nam poinformować, że Urząd Gminy Kolbudy został wyróżniony w XXI edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości za wdrażanie koncepcji Kompleksowego Zarządzania Jakością. Podczas uroczystej gali wójt Leszek Grombala odebrał dodatkowo Dyplom Marszałka Województwa Pomorskiego dla Urzędu Gminy Kolbudy. Władze samorządowe Pomorza doceniły wysoką jakość świadczonych usług, działania na rzecz wspierania  przedsiębiorczości lokalnej oraz kompetencję pracowników urzędu.

Gala Finałowa Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości odbyła się w piątek 2 marca w gdańskim Domu Technika NOT. Podczas uroczystości, w której udział wzięli przedstawiciele rządu oraz władz województwa pomorskiego uhonorowano przedsiębiorstwa, szkoły oraz organizacje publiczne, które nie ustają w dążeniu do zwiększania jakości świadczonych usług. Efektem podejmowanych działań powinna być poprawa efektywności funkcjonowania oraz spełnienie wymagań i oczekiwań klientów.

Urząd Gminy Kolbudy, jako jedyny przedstawiciel samorządu lokalnego, zdobył wyróżnienie w kategorii Organizacje Publiczne. Najwyższe laury przypadły „w naszej grupie” dwóm dużym szpitalom.  Złotym Laurem Jakości uhonorowano COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o., natomiast Srebrny Laur Jakości przypadł spółce Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie. Statuetkę dla naszego urzędu odebrał wójt Leszek Grombala.

- To dla nas wielki zaszczyt, powód do satysfakcji i przede wszystkim zachęta do dalszego doskonalenia – mówi wójt Leszek Grombala. – Miło nam, że starania podejmowane przez nasz urząd na rzecz wysokiej jakości obsługi zostały ocenione tak wysoko. Jesteśmy pierwszym samorządem, który został wyróżniony w tej kategorii. Stanęliśmy na jednej scenie z przedsiębiorcami, którzy już dawno osiągnęli europejski poziom jakości produktów i usług. Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie nasi pracownicy. To w dużym zakresie ich wielka zasługa. Dziękuję im wszystkim za zaangażowanie z jakim każdego dnia podchodzą do swoich obowiązków.

Pomorska Nagroda Jakości jest przyznawana przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo–Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku oraz Polski Rejestr Statków. Weryfikuje to, co w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach jest codziennością - wysoką jakość organizacji pracy, świadczonych usług oraz produkowanych wyrobów.

Wręczenie statuetki nie było jedynym przyjemnym wydarzeniem, jakie tego dnia spotkało Urząd Gminy Kolbudy. Wójt Leszek Grombala odebrał również specjalne podziękowania z łacińską sentencją „de nihilo nihil fit” („z niczego nic nie powstanie”) oraz dyplom Marszałka Województwa Pomorskiego dla Urzędu Gminy Kolbudy. Wyróżnienie wręczyła wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego Hanna Zych – Cisoń.

„Za wielokierunkową i bogatą działalność na rzecz lokalnej społeczności, za wysoki poziom jakości świadczonych usług i kompetencji pracowników, działanie na rzecz wspierania przedsiębiorczości lokalnej oraz za kształtowanie pozytywnego wizerunku urzędu” – napisał marszałek Mieczysław Struk.

Na zakończenie warto odnotować, że urząd nie był jedynym reprezentantem Gminy Kolbudy podczas uroczystej gali. Srebrny Laur Jakości, w kategorii Małe Organizacje, przypadł Zakładowi Hydrauliki Siłowej HYDROMECH S.A. z Lublewa Gdańskiego.