Urząd Gminy Kolbudy ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu przy ulicy Sportowej w Jankowie Gdańskim. W sołectwie powstanie m.in. nowy plac zabaw oraz strefa fitness. Trwają również  prace ziemne związane z budową nowego boiska piłkarskiego.

Do 11 maja mogą składać swoje oferty firmy zainteresowane wykonaniem i wyposażeniem strefy sportowo – rekreacyjnej w Jankowie Gdańskim. Projekt zagospodarowania terenu obejmuje: strefę fitness – siłownię zewnętrzną oraz miejsce z zestawem do ćwiczeń Street Workout. O tężyznę fizyczną będziemy mogli zadbać korzystając m.in. z takich urządzeń jak: koło tai – chai, jeździec, twister wahadło, wyciąg górny, orbitrek czy biegacz.

W pobliżu, oddanego przed rokiem do użytku, budynku zaplecza sportowego powstać ma również plac zabaw z tablicami edukacyjnymi. W strefie dla najmłodszych planuje się m.in. montaż piramidy linowej, trampoliny, równoważni oraz zestawu sprawnościowego. Na placu zabaw korzystać będzie też można z karuzeli, huśtawki i bujaka.

- To na pewno dobra wiadomość – słyszymy od pani Małgorzaty, mieszkanki sołectwa. – Miejsca, w których maluchy mogą się bezpiecznie pobawić, a rodzice zrelaksować , na pewno są potrzebne. Ja nie mam co prawda małych dzieci. Mam nastoletniego syna, ale on z kolei czeka na nowe boisko do piłki nożnej. Fajnie, że coś się tu dzieje.

Na terenie sportowo – rekreacyjnym planuje się też wykonanie wiaty z miejscami na grilla i ławkami. Wokół powstać ma strefa rekreacyjna trawiasta oraz ciągi komunikacyjne z nawierzchnią piaskową oraz bitumiczną. Nie zabraknie elementów małej architektury, jak ławki, kosze na odpady i stojaki rowerowe.

Kiedy można się spodziewać realizacji zadania? Wszystko zależy od tego czy w ogłoszonym postępowaniu przetargowym uda się wyłonić wykonawcę. Zgodnie z warunkami zamówienia firma, która wygra przetarg  – od momentu podpisania umowy – będzie miał dwa miesiące na wykonanie zamówienia. Na rozpoczęcie prac z niecierpliwością czeka Sołtys Jankowa Gdańskiego.

- Mam nadzieję, że inwestycja będzie mogła ruszyć jak najszybciej – mówi Lech Mikla. – Mieszkańcy z utęsknieniem czekają na bezpieczny i dobrze wyposażony plac zabaw. W Jankowie mieszka wiele młodych rodzin z dziećmi. Wielokrotnie byłem pytany o to, kiedy we wsi powstanie nowy teren do zabawy dla najmłodszych. Cieszę się więc, że prace będą mogły się wkrótce rozpocząć.

Strefa fitness oraz plac zabaw zostaną otoczone siatką ogrodzeniową. Parku sportowo – rekreacyjny, to nie jedyne inwestycja, która ma powstać przy ul. Sportowej w Jankowie Gdańskim. Trwają bowiem prace makroniwelacyjne pod budowę nowego, pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z naturalną nawierzchnią.

http://www.kolbudy.pl/gospodarka/zamowienia-publiczne/ogloszenia-o-przetargach/3572-zagospodarowanie-terenu-sportowego-w-jankowie-gdanskim-na-dzialce-nr-10-2