Urząd Gminy Kolbudy ogłosił przetarg na budowę krytej pływalni przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Oferty można składać do 18 czerwca 2018 roku do godziny 10.00. Jeżeli w zaplanowanym terminie uda się wyłonić wykonawcę, prace budowlane powinny ruszyć na początku wakacji.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Kolbudy pojawiło się ogłoszenie, efektem którego ma być wyłonienie wykonawcy, wyczekiwanej przez mieszkańców od wielu lat, inwestycji. Chodzi oczywiście o budowę krytej pływalni, która ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie ZKPiG w Kolbudach.

- Robimy kolejny krok w kierunku realizacji budowy basenu, na który znaczna część mieszkańców gminy czeka od ponad trzech dekad - mówi wójt Leszek Grombala. - Gdy zapowiadaliśmy, że w 2018 rozpocznie się realizacja tej inwestycji nie brakowało niedowiarków, którzy mówili, że „uwierzą dopiero gdy zobaczą”. Wyłonienie wykonawcy to chyba ostatnia prosta do tego, abyśmy wszyscy mogli w końcu zobaczyć. Liczę na to, że prace związane z budową ruszą w lipcu. Wakacje to najlepszy moment do rozpoczęcia tak poważnego przedsięwzięcia.

Budynek poza funkcją basenową będzie posiadał strefę fitness na piętrze oraz strefę saun na parterze. Ze szkołą będzie scalony łącznikiem, który ma powstać w wyniku przebudowy istniejącego wejścia głównego do ZKPiG.

Zgodnie z projektem - na poziomie zero - zlokalizowana zostanie część techniczna, w której umieszczona będzie cała technologia związana z basenem i ruchomym dnem, a także niezbędne instalacje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

Główna strefa basenu umiejscowiona będzie na poziomie pierwszym. Znajdzie się tam hala pływalni z sześciotorowym basenem sportowym o wymiarach 25x13,50 m, głębokości 1,8 m, a także basen rekreacyjny o nieregularnych wymiarach ok. 21,25x5,34 m i zróżnicowanych głębokościach 80 cm i 40 cm. W basenie sportowym na szerokości trzech torów zaprojektowane zostało ruchome dno, pozostałe 3 tory będą o stałej głębokości. Obok basenu rekreacyjnego zlokalizowana będzie wanna spa dla dziesięciu osób. 

W strefie saun znajdą się dwa zespoły szatniowe z pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi, z których korytarzem można przejść do pomieszczenia relaksu będącego w bezpośrednim połączeniu z saunami – suchą i mokrą. Na poziomie pierwszym zlokalizowane są również zespoły szatniowe (dwie szatnie męskie, dwie szatnie damskie oraz jedna szatnia rodzinna) wraz z częścią higieniczno – sanitarną oraz pomieszczenia obsługi basenu, w tym: pomieszczenie recepcji, socjalne oraz ratownika.

Na poziomie drugim znajdzie się taras i strefa fitness.