Od pewnego czasu na działce pomiędzy stacją paliw a Zespołem Kształcenia i Wychowania w Kolbudach, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 221, prowadzone są intensywne prace budowlane. Trwa niwelowanie terenu i umacnianie gruntu, a na placu pracuje sporo ciężkiego sprzętu. Inwestycja budzi zainteresowanie naszych mieszkańców. Na forach internetowych trwają spekulacje dotyczące prowadzonej budowy. Liczne pytania w tej sprawie trafiają również do Urzędu Gminy Kolbudy. Wyjaśniamy.

Rację mają ci mieszkańcy, którzy twierdzą, że w Kolbudach powstaje sklep sieci Lidl. Wiele osób, które trafnie wskazały inwestora zastanawia się również nad terminem otwarcia nowego dyskontu. Pytanie to zadaliśmy u źródła, które na razie nie zdradza zbyt wielu szczegółów, jednak uchyliło nam rąbka tajemnicy.

- Potwierdzamy, że we wskazanej lokalizacji powstaje nowy sklep naszej sieci – poinformowała nas Aleksandra Robaszkiewicz  z Biura Prasowego Lidl Polska. - Otwarcie planowane jest jesienią tego roku. Powierzchnia sali sprzedaży będzie wynosić ok. 1100 mkw. Dalsze szczegóły na temat nowej inwestycji przekażemy bliżej terminu otwarcia.

Dodajmy, że o informacje na temat planów budowy sklepu sieci Lidl w Kolbudach krążyły wśród mieszkańców od wielu miesięcy. Zapytania o termin rozpoczęcia inwestycji otrzymywaliśmy również za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Będzie to drugi sklep tej sieci w naszej gminie. Pierwszy funkcjonuje w Kowalach.