Zwycięstwem GKS Kolbudy zakończyła się druga edycja Mikołajkowego Turnieju Futsalu w Straszynie. Startowały w nim zespoły z rocznika 1995. Spotkania trwały po 10 minut.

Pietnastu uczestników m.in. z Gdyni, Ełganowa, Gdańska, Żukowa czy Kiełpina podzielono na trzy grupy. Grupę pierwszą wygrał GKS Kolbudy, który wyprzedził UKS Przyjaźń, GTS Fosfory Wiślinka, GTS Orzeł Straszyn i KS Sulmin. Z drugiej awans do fazy pucharowej wywalczyli Gedania Gdańsk i najlepszy z wicemistrzów - Amator Kiełpino. Stawkę półfinalistów uzupełnił najlepszy w ostatniej z grup Sokół Ełganowo.

W pierwszym półfinale GKS Kolbudy pokonał gdańską Gedanię 2:0 i awansował do finału. Rywalem zespołu w walce o złoto okazał się Amator Kiełpino, który wygrał po serii rzutów karnych z Sokołem Ełganowo.

W meczu o brąz po 10 minutach było 3:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. 3:1 wygrali piłkarze z Ełganowa. W wielkim finale po dwóch bramkach Macieja Zielińskiego i Mateusza Groty GKS Kolbudy wygrał 3:2 i zajął pierwsze miejsce w turnieju.

Jako ciekawostkę można dodać, że w zespole Sulmina zagrała Natalia Rusak - jedyna dziewczyna biorąca udział w zawodach.

GKS Kolbudy

skład: Grzegorz Ciecholewski - Patryk Kiersznik, Mateusz Grota, Sebastian Moskwa, Sylwester Bartoszek, Maciej Zieliński

trener: Piotr Grudzień