Zapraszamy 30-go sierpnia o godz. 17.30 do kościoła pw. św. Floriana w Kolbudach. Wystapią dla Państwa Zespół Harmonijek Ustnych Animato, Ewa Rułka i Małgorzata Klorek. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny

 

Zespół Harmonijek Ustnych „Animato” powstał w 1978 roku w Szczecinie. Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa), Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) oraz Jerzy Grzesiukiewicz (harmonijka chromatyczna, założyciel zespołu) to tworzący zespół szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku. „Animato” to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Działa aktywnie w kraju i zagranicą dając kilkadziesiąt koncertów rocznie. Swoją muzykę prezentował publiczności we Włoszech, Bułgarii, Niemczech, Szwecji, Estonii oraz Holandii. Animato trio zamekOprócz nagród i wyróżnień zdobywanych na ogólnopolskich festiwalach „Animato” dwukrotnie stawał na podium międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej, m.in. zwyciężając na prestiżowym World Harmonica Festival w Trossingen (Niemcy). Członkowie zespołu zasiadają w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gry na harmonijce ustnej. „Animato” posiada w repertuarze własne aranżacje różnego rodzaju muzyki w tym popularne utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej a także muzykę morską i ludową z różnych stron świata. W swoim dorobku grupa ma dwie płyty kompaktowe z różnorodną muzyką w tym ostatni album zatytułowany „Magic Sound of Harmonica. Zespół działa przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, prezentując cyklicznie na jego gościnnych scenach swoją twórczość muzyczną.

Małgorzata Klorek ukończyła studia muzyczne na wydziałach Wychowania Muzycznego oraz Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności doskonaliła u wybitnych pedagogów w Polsce, Niemczech, Belgii i Czechach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą.
Od wielu lat organizuje Kurs Interpretacji Muzyki Organowej w Szczecinie dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego i Kurs Improwizacji Organowej pod kierunkiem prof. Tomasza Adama Nowaka (Niemcy). Jest koordynatorem projektu polsko-niemieckiego Europejskiej Akademii Organowej w Angermunde ( Niemcy ). Z wielkim sukcesem prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie. Jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Organowych w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Kolbudach.

Ewa Rułka ukończyła klasę fletu na Wydziale Pedagogiki Muzycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie menedżer kultury w Szkole Głównej Handlowej - Kolegium Gospodarki Światowej w Warszawie oraz w zakresie ogólnomenedżerskim ze specjalnością zarządzanie w oświacie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Znaczące miejsce w pracy zawodowej zajmuje praca pedagogiczna. Prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Nr 2 im. Fr.Chopina w Warszawie. Jej uczniowie są laureatami konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kategorii solistów i zespołów kameralnych. Absolwenci kontynuują naukę w szkołach muzycznych drugiego stopnia i w akademiach muzycznych. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense w Warszawie, wykonując utwory od baroku do muzyki współczesnej. Niezwykle istotne znaczenie w pracy zawodowej zajmują działania na rzecz szkolnictwa artystycznego. Jako pracownik Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie podejmuje inicjatywy mające na celu podniesienie poziomu kształcenia uczniów szkół muzycznych poprzez organizację lub współorganizację kursów i warsztatów, prowadzonych przez uznanych artystów i wybitnych pedagogów a także form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli szkół muzycznych. Doskonaliła swoje umiejętności na ogólnopolskich i międzynarodowych kursach interpretacji muzycznej oraz metodyki nauczania indywidualnego i zespołowego, prowadzonych przez profesorów: Philippa Bernolda, Elżbietę Dastych-Szwarc, Petera Lukasa Grafa, Marję-Leenę Mäkilä, Antoniego Wierzbińskiego.