Młodzi piłkarze z Gminy Kolbudy regularnie dostarczają nam wiele radości swoimi boiskowymi poczynaniami. Cieszy fakt, że nasi nastoletni futboliści coraz częściej nawiązują równorzędną walkę z kolegami, którzy piłkarskie umiejętności zdobywają w utytułowanych klubach lub akademiach piłkarskich z dużych miast. To dobry prognostyk dla naszej lokalnej, seniorskiej piłki.

Przed kilkoma dniami zawodnicy GKS WAKO Kowale z rocznika 2005 wzięli udział w międzynarodowym turnieju Gniezno Cup 2018. Podopieczni trenera Macieja Sikorskiego mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami reprezentującymi barwy m.in.: Widzewa Łódź, Warty Poznań czy Stilonu Gorzów. W sumie na rozgrywki do Gniezna przybyło około 550 młodych zawodników. Nie zabrakło drużyn z Włoch, Ukrainy i Litwy.

Podczas dwudniowych, zaciętych zmagań najlepiej radzili sobie zawodnicy Lecha Poznań i to właśnie im przypadł w udziale puchar Prezydenta Miasta Gniezna. W silnie obsadzonym - i zarazem jednym z największych turniejów piłkarskich w Polsce - piłkarze GKS WAKO Kowale uplasowali się w środku stawki.

- Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się między innymi z takimi zespołami jak: Widzew Łódź, Fase Szczecin, AKF Poznań, Stilon Gorzów, Warta Poznań oraz AP Macieja Murawskiego Zielona Góra - mówi trener Maciej Sikorski. - Jednak nie miejsce w turnieju było najważniejsze. Chłopcy mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników z całej Polski. Trzeba przyznać, że pokazali się z dobrej strony.

Turniej organizowany jest przez KS Szkoła Futbolu oraz Urząd Miasta w Gnieźnie przy współpracy z agencją piłkarska SBG Sport Business Group oraz Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Dobre wyniki młodych piłkarzy reprezentujących barwy drużyn z naszej gminy napawają optymizmem. Jest duża szansa, że już niedługo koszulki pierwszych zespołów GKS Kowale czy GKS Kolbudy ponownie zakładać będą wychowankowie tych klubów. To z pewnością przyczyni się do wzrostu frekwencji na meczach rozgrywanych na szczeblu czwartej ligi. Warto bowiem odnotować, że na trzy kolejki przed końcem sezonu zespół seniorów GKS Kowale lideruje rozgrywkom piątej ligi. Status czwartoligowca powinien natomiast utrzymać zespół GKS Kolbudy. Jest więc szansa, że w przyszłym sezonie w Gminie Kolbudy rozgrywane będą derby na szczeblu czwartej ligi.