Piłkarscy kibice odliczają już dni do gwizdka inaugurującego piłkarskie mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną na stadionach w Rosji. My już dziś pragniemy zaprosić naszych mieszkańców do wspólnego oglądania spotkań Biało-Czerwonych w naszej kolbudzkiej Strefie Kibica. Ta, podobnie jak podczas ostatnich Mistrzostw Europy we Francji, zorganizowana zostanie w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy.

Wielki ekran, przestrzenny dźwięk, klimatyzowana sala oraz nieprawdopodobne emocje przeżywane wspólnie w grupie wiernych kibiców - wszystko to już 19 czerwca o godzinie 17.00 podczas spotkania Polski z Senegalem. Jak zapewniają piłkarscy eksperci pierwszy turniejowy mecz w grupie to niezwykle ważna rozgrywka dla każdego uczestnika mistrzostw. Zachęcamy więc wszystkich kibiców do wspólnego dopingowania naszych Orłów. Poczujmy się jak na stadionie i stwórzmy razem niepowtarzalną atmosferę. Barwy i wszelkie kibicowskie atrybuty - oczywiście oprócz materiałów pirotechnicznych;-) mile widziane.

Po raz pierwszy strefę kibica w Kolbudach zorganizowaliśmy podczas Mistrzostw Europy, które przed dwoma laty odbyły się we Francji. Wówczas nasza sala gościła wiernych fanów futbolu, którzy pojawiali się w Strefie podczas wszystkich spotkań Biało-Czerwonych. Emocji jakie towarzyszyły rzutom karnym w spotkaniach ze Szwajcarią czy Portugalią (w ćwierćfinale turnieju) nie da się zapomnieć.

- Od pewnego czasu otrzymywaliśmy pytania czy podczas Mistrzostw Świata w Rosji również zorganizujemy oficjalną strefę - mówi wójt Leszek Grombala. - To chyba dowód na to, że propozycja przypadła do gustu mieszkańcom. Również w tym roku postaraliśmy się o uzyskanie niezbędnych zgód. Strefę inaugurujemy podczas meczu z Senegalem. W Sali koncertowej kibice będą mogli obejrzeć za darmo wszystkie mecze Biało-Czerwonych. Mam nadzieję, że z potyczką finałową włącznie.

W fazie grupowej terminarz grupy H, w której występować będą Polacy przedstawia się następująco:

  • Polska - Senegal (19 czerwca, godzina 17.00)
  • Polska - Kolumbia (24 czerwca, godzina 20.00)
  • Polska - Japonia (28 czerwca, godzina 16.00)

W przypadku awansu Polski do kolejnej fazy rozgrywek (w co oczywiście wszyscy wierzymy) w naszej Strefie oglądać będziemy również kolejne spotkania z udziałem naszej drużyny.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO KIBICOWANIA!