O tym, co w sobotę 30 czerwca działo się w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach mówiono w całej Polsce. Przez kilka godzin na antenie Radio Zet Cafe relacjonowano na bieżąco wydarzenia towarzyszące uroczystemu Powitaniu Lata 2018, a tych było naprawdę sporo. Nad jezioro w Kolbudach przybywali mieszkańcy oraz liczni goście, którzy z niecierpliwością oczekiwali wieczornego występu gwiazdy. Gdy około godziny 21.30 na scenie pojawiła się Beata, a z głośników popłynęły pierwsze utwory zespołu Bajm, emocje sięgnęły zenitu.

Nikt nie ma wątpliwości, że tegoroczne lato rozpoczynamy z „przytupem”. Liczne atrakcje, które przygotowano dla mieszkańców w Gminnej Przystani Żeglarskiej na długo pozostaną w pamięci mieszkańców - nie tylko za sprawą gwiazdy wieczoru, którą w tym roku była Beata Kozidrak i zespół Bajm. Na przygotowanej tzw. setliście nie zabrakło oczywiście największych hitów grupy, które znają i nucą niemal wszyscy. Muzyczny gość, jak można się było spodziewać, szybko „złapał kontakt” z kolbudzką publicznością, która ochoczo wspierała wokalnie artystów.

- Bajm, to kolejna muzyczna legenda, która odwiedza naszą gminę - powiedziała nam Pani Agnieszka. - Spodziewam się wielkiego show. To muzyka mojej młodości. Jestem tu z mężem i dziećmi, które też znają największe przeboje Beaty, choć nie było ich jeszcze na świecie, gdy te piosenki zdobywały szczyty listy przebojów.

Pani Agnieszka się nie myliła. Występ najwyraźniej przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności. Nie obyło się bez bisów.

Zanim jednak nastąpił kulminacyjny punkt wieczoru, osoby odwiedzające Przystań również nie miały powodów, aby narzekać na brak atrakcji. Dzieci chętnie korzystały z niezawodnych „dmuchańców”, które są nieodzownym elementem tego typu wydarzeń. Atrakcji dla najmłodszych nie brakowało również na placu przed pobliską szkołą, gdzie równolegle odbywał się festyn dla dzieci przygotowany przez sołectwo Kolbudy.

Na dorosłych mieszkańców czekała w Przystani mobilna kawiarenka Radia Zet, gdzie za zupełną darmochę serwowano pyszną kawę. Chętni mieli okazję zaistnieć na antenie. Nie zabrakło ciekawych konkursów i innych atrakcji. Kolbudy są pierwszą miejscowością, którą tego lata odwiedzi ta popularna, ogólnopolska rozgłośnia.

- Chętnie słucham „Zetki” - powiedział nam Pan Piotr. - Wiem, że każdego lata odwiedzają duże miasta i popularne turystyczne kurorty. Fajnie, że z popularnymi prezenterami możemy się spotkać również w naszej gminie. Dzięki temu o Kolbudach słyszy dziś cała Polska. Od kilku dni „Zetka” informowała o tej imprezie.

Uroczystego otwarcia festynu - jak co roku - dokonał gospodarz tego wydarzenia, wójt Leszek Grombala, który życzył mieszkańcom przyjemnych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. O sukcesie lokalnych futbolistów i przygotowanych na sezon letni atrakcjach dla dzieci i młodzieży opowiadał z kolei dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach Robert Aszyk, który jest jednocześnie wielkim orędownikiem sportów wodnych i instruktorem żeglarstwa.

Jednak woda i żagle, to nie jedyne formy rekreacji na świeżym powietrzu o jakich dużo mówiono tego dnia. W trakcie festynu na scenę zaproszono piłkarzy GKS Kowale, którzy niedawno wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej i od nowego sezonu, podobnie jak drużyna GKS Kolbudy, występować będą w IV lidze. Jak mówią sami zawodnicy, już jesienią czekają nas pierwsze po kilku latach przerwy „derby obwodnicy”.

O muzyczną oprawę Powitania Lata 2018 - oprócz zespołu Bajm - zadbały grupy Surf'n'Roll, Grupa Bez Łosia oraz Adam Gałka, który zaprezentował Elvis Show. Ostatnim punktem imprezy była dyskoteka dla mieszkańców. O gorące rytmy i znakomitą zabawę zadbał DJ Goskee.

Wszystkich, którzy ubolewają, że uroczyste Powitanie Lata 2018 i występ Bajmu już za nami, uspokajamy. Pracujemy nad tym, aby pożegnanie tegorocznego sezonu letniego dostarczyło Państwu nie mniejszych wrażeń…