Wszystko co dobre, szybko się kończy. Chociaż pogoda nadal nas rozpieszcza i zachęca do plażowania oraz korzystania z oferty przystani, czas powoli myśleć o podsumowaniu tegorocznego sezonu. W sobotę 1 września w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się Żeglarskie Pożegnanie Lata. Już dziś możemy jednak zapewnić, że uroczystość wieńcząca tegoroczne wakacje na pewno nie będzie smutna.

O dobrą zabawę i znakomity humor naszych mieszkańców zadbają bowiem niekoronowana królowa polskiej piosenki Maryla Rodowicz oraz - potrafiący rozbawiać do łez artysta kabaretowy - Marcin Daniec. Trudno policzyć przeboje wylansowane przez naszą muzyczną gwiazdę. Nie jest też łatwo wymienić wszystkie festiwale, na których zdobywała najwyższe laury. Znamy ją wszyscy doskonale, a już w sobotę 1 września około godziny 20.15 będziemy mogli ją oklaskiwać na naszej scenie w Kolbudach. Występ Pani Maryli nie będzie jedyną atrakcją, jaką przygotowujemy na ten szczególny wieczór.

Przed koncertem naszej muzycznej gwiazdy w dobry nastrój wprowadzi nas znany artysta kabaretowy Marcin Daniec, który od wielu lat w jedyny i niepowtarzalny sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Jego skecz poświęcony niezapomnianej walce bokserskiej Andrzeja Gołoty, to już klasyka polskiego kabaretu.

- Chcemy wesoło podsumować tegoroczny, udany jak sądzę, sezon letni w Kolbudach - mówi wójt Leszek Grombala. - Pogoda tego lata okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa, czego odzwierciedleniem była ogromna liczba osób wypoczywających na naszej plaży. Wiele działo się również w gminnej przystani, z oferty której chętnie korzystali dorośli mieszkańcy, a także uczestnicy półkolonii oraz młodzi goście z Ukrainy, Litwy czy Czech, którzy uczestniczyli w międzynarodowym obozie żeglarskim. Będzie okazja powspominać i świetnie się pobawić. Towarzyszyć nam będą tego dnia wspaniali artyści, którzy gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Pozostaje mi więc zaprosić wszystkich mieszkańców, i nie tylko, do naszej Gminnej Przystani Żeglarskiej.

Występy wspomnianych już gwiazd nie będą oczywiście jedynymi punktami programu. Rozpoczynamy już o godzinie 11.00 regatami żeglarskimi i wyścigami kajakowymi dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie również innych atrakcji, jak choćby przejażdżki łodzią motorową. Będą niespodzianki dla najmłodszych oraz liczne konkursy dla publiczności.

O godzinie 17.00 na naszej scenie wystąpi zespół Grupa Muzycznego Wsparcia, a o godzinie 17.45 usłyszymy Grupę Bez Łosia.

Wszystkich, którzy lubią gotować i… konsumować pyszne potrawy z pewnością zainteresuje Live Cooking. Będzie okazja przyjrzeć się poczynaniom doskonałego kucharza, który chętnie poczęstuje nas efektem swojej pracy.

Już dziś zapraszamy do Gminnej Przystani Żeglarskiej na uroczyste pożegnanie lata.