W niedzielę 26 sierpnia do Bąkowa zjadą miłośnicy biegania. Na trasie „Kolbudzkiej 10” zobaczymy zarówno osoby, które tę formę ruchu uprawiają typowo rekreacyjnie, jak i zawodników zrzeszonych w profesjonalnych klubach sportowych, nie tylko z województwa pomorskiego.

W najbliższą niedzielę po raz szósty okolice świetlicy wiejskiej w Bąkowie zamienią się w prawdziwe biegowe centrum województwa pomorskiego. Tego dnia gmina Kolbudy ponownie gościć będzie sympatyków biegania, którzy swoją formę sprawdzą na dystansie 10 kilometrów. Przy ulicy Otomińskiej pojawią się zawodowi sportowcy, biegacze amatorzy. Jak co roku nie zabraknie zapewne osób, które gorąco dopingować będą zawodników. Biuro zawodów czynne będzie już od godziny 9.30. Start do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów zaplanowano na godzinę 13.00. Wcześniej na zdecydowanie krótszych trasach kibicować będziemy najmłodszym zawodnikom, startującym w licznych biegach towarzyszących.

Gospodarzami imprezy, która na stałe wpisała się już w harmonogram cyklicznych wydarzeń sportowych organizowanych na terenie naszej gminy są Urząd Gminy Kolbudy oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Jak co roku patronat honorowy nad „Kolbudzką 10” objęli Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wójt Gminy Kolbudy.

- Przed nami szósta już edycja wspaniałej imprezy biegowej - mówi wójt Leszek Grombala. - Poprzednich pięć zakończyło się dużym sukcesem organizacyjnym. Nie inaczej będzie tym razem. Każdego roku biegowi towarzyszą wielkie emocje. Na malowniczej trasie wokół Bursztynowej Góry rozgrywa się wspaniała walka z rywalami i własnymi słabościami. Uczestnicy dają z siebie wszystko. Jedni nastawiają się na bicie własnych rekordów, dla innych sukcesem jest samo ukończenie trasy. Biegowi głównemu towarzyszy szereg wyścigów dla najmłodszych. To wspaniała rodzinna impreza, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy przeprosić okolicznych mieszkańców za utrudnienia, które w godzinach poprzedzających start oraz w trakcie biegu, wystąpią na ulicy Otomińskiej. W tym czasie odcinek, który przemierzać będą sportowcy zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów. Zachęcamy więc do korzystania z alternatywnych tras.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY

https://zapisy.info/imprezy/70/