Jeszcze tylko przez dwa najbliższe weekendy będzie można korzystać z oferty Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach. W drugiej połowie września konieczne będzie wyciągnięcie całego sprzętu na brzeg. Zarządca Zbiornika Bielkowskiego rozpoczął już stopniowe obniżanie poziomu wody. Już w tej chwili jest on niższy o około 50 centymetrów niż jeszcze kilka dni temu.

- Po zakończeniu wakacji nasza przystań czynna będzie tylko w soboty i niedziele - mówi Bartłomiej Papis, kierownik Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy Kolbudy. - Planowaliśmy, aby wypożyczalnia działała w takim trybie do końca września. Niestety dziś już wiemy, że nasz sprzęt może pozostać na wodzie najdłużej do połowy września. Jesteśmy w kontakcie z zarządcą zbiornika, który ze względu na prowadzone pace remontowe będzie stopniowo obniżał poziom wody. Z taką sytuacją mieliśmy już do czynienia przed dwoma laty, gdy woda została spuszczona do minimalnego, dopuszczalnego przepisami stanu.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z oferty Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach zapraszamy w dwie najbliższe soboty i niedziele w godzinach 9.00 - 19.00. Po 16 września przystań zostanie zamknięta.