Zakończyły się coroczne rozgrywki szachowe dzieci i młodzieży w szachach drużynowych. Od wielu lat ZKPiG w Kolbudach jest organizatorem etapu powiatowego i półfinałów wojewódzkich. Turnieje odbywają się w Sali GOK-u przy Urzędzie Gminy. Do etapu powiatowego, który miał miejsce 2 października przystąpiły reprezentacje z pięciu szkół podstawowych w: Pszczółkach, Pruszczu Gdańskim, Trąbkach Wielkich, Wiślinie i Kowalach. Zwycięstwo odnieśli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kowalach.

Z kolei w Igrzyskach Młodzieży wzięły udział cztery drużyny z Przejazdowa, Kłodawy, Pszczółek i Kolbud. Nasza reprezentacja złożona z uczniów klas ósmych i gimnazjum zostawiła w tyle pozostałe składy. Obie zwycięskie drużyny awansowały do kolejnego, trudniejszego etapu półfinałów wojewódzkich, który miał miejsce 10 października. Do Kolbud przyjechały drużyny szkół podstawowych z Brus, Kościerzyny, Sumina i Kowal. Ponownie zwycięstwo wywalczyli szachiści ze szkoły w Kowalach.

W półfinałach młodzieży startowali reprezentanci szkoły z miejscowości Wielki Podleś, Starogard Gdański, Brusy i nasza reprezentacja, gospodarzy turnieju. Zwycięstwo odniosły te same drużyny z sołectwa Kowale i z Kolbud. To dało przepustkę na wyjazd 16 października do Kwidzyna na finał wojewódzki. W tym turnieju spotkały się same mocne składy. W przedziale wiekowym młodszych uczniów wystartowało sześć drużyn. Zawodnicy z Kowal pokonali drużyny z Gdyni, Gdańska, Kartuz, Kwidzyna i Parchowa. Szachiści z ZKPiG w Igrzyskach Młodzieży bezapelacyjnie pokonali natomiast rywali z Rumi, Tuchomia, Gdyni, Gdańska i gospodarzy z Kwidzyna.

Warto odnotować, że drużyna z Kolbud obroniła zeszłoroczny tytuł mistrza województwa. Szachiści obu gminnych składów są uczestnikami zajęć prowadzonych przez trenera pana Krzysztofa Jurkiewicza. Powodzenia w kolejnych startach!

(Materiał nadesłany)