Przed nami wyjątkowy, rodzinny weekend, który upłynie pod znakiem wielkiej historii. W niedzielę 11 listopada ulice Polskich miast i gmin ozdobią narodowe barwy, a my wszyscy w doskonałych nastrojach, w towarzystwie znajomych i najbliższych czcić będziemy wspaniałą „100 rocznicę Odzyskania Niepodległości”. W całym kraju zorganizowane zostaną tego dnia liczne uroczystości i apele upamiętniające tak ważne dla Polski i Polaków wydarzenia. Nie inaczej będzie w Kolbudach.

Sobota 10 listopada - Marsz Niepodległości i Quiz Rodzinny

Rocznicowe obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczniemy już w sobotę 10 listopada. Tego dnia o godzinie 10.30 spod Urzędu Gminy Kolbudy wyruszy Marsz Niepodległości, którego uczestnicy przejdą do Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego.

Około godziny 11.00 w sali gimnastycznej ZKPiG w Kolbudach rozpocznie się rodzinny quiz historycznych. Trzyosobowe zespoły, które zgłaszać się mogły do dnia 5 listopada, zmierzą się z pytaniami dotyczącymi dziejów II Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1926. Odpowiedzi na pytania udzielane będą za pomocą pilota. Zabawa adresowana jest do mieszkańców Gminy Kolbudy. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

Niedziela 11 listopada - Stypendia, występy młodzieży i koncert

Niedzielną część obchodów Narodowego Święta Niepodległości zainauguruje Msza Święta za Ojczyznę. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Floriana w Kolbudach.

O godzinie 12.30 w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego zaplanowano uroczystość, podczas której wręczone zostaną stypendia (za wyniki w nauce, artystyczne oraz sportowe) dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Kolbudy. W programie przewidziano również okolicznościowe występy artystyczne młodzieży ze szkół prowadzonych przez nasz samorząd oraz wręczenie nagród wyróżniającym się nauczycielom z gminnych placówek oświatowych.

Wieczorną cześć obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kolbudach uświetni występ Chóru Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia”, pod batutą Tatiany Adamkowicz. „Koncert dla Niepodległej” rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Organizatorami wydarzenia są Urząd Gminy Kolbudy oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach.

W imieniu Wójta Gminy Kolbudy zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.