Kolejny sukces w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju odnieśli młodzi zapaśnicy KS Achilles Kolbudy. W minioną niedzielę w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku w zapasach w stylu klasycznym. Gminę Kolbudy godnie reprezentowała dziesięcioosobowa grupa sportowców. Na podium stanęła połowa naszej drużyny. Z medalami z zawodów z najcenniejszego kruszcu wrócili z zawodów Marcel Kibort i Norbert Stachewicz.

Na turniej do Gdańska przyjechało 170 uczestników z 15 klubów z różnych stron Polski oraz drużyny z Rosji i Czeczenii. Po raz pierwszy turniej zorganizowany był na tak dużą skalę i z taką oprawą. W zawodach doskonale poradzili sobie wszyscy nasi reprezentanci. Aż pięciu zawodników Achillesa ukończyło turniej na pozycjach medalowych. Oprócz wspomnianych już Marcela i Norberta, na podium stanęli również Michał Kibort, Szymon Dykta i Stanisław Latawiec, którzy z Gdańska przywieźli brązowe krążki.

Satysfakcji ze swoich podopiecznych nie krył trener naszych zawodników, Dawid Plichta.

- Jestem bardzo zadowolony z Marcela i Norberta, którzy przywieźli złote medale do domu, wygrywając wszystkie walki - mówi szkoleniowiec. - Coraz mniej do złota brakuje również naszym brązowym medalistom czyli Michałowi i mniejszemu Szymonowi. Jest nad czym popracować...

Trener Dawid Plichta zwraca również uwagę na ogromny potencjał, jaki drzemie w pozostałych zawodnikach i zawodniczkach, którym tym razem nie udało się stanąć na podium.

- Cieszy postawa naszych dziewczyn Teti i Marty, które z turnieju na turniej są coraz bardziej waleczne, a o to chodzi w tym sporcie - podsumowuje trener. - Jestem zadowolony z postawy naszych debiutantów Wojtka i Stasia, trenujących niespełna trzy miesiące. Oby dalej tak pracowali na treningach, a sukcesy przyjdą z czasem.

Zarówno nasi zawodnicy, jak i ich opiekunowie zwracają uwagę na doskonałą organizację turnieju.

- Na dekoracji podczas wręczania nagród i medali, czuliśmy się niemalże jak na gali KSW - relacjonują zawodnicy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim „Achillesiakom”, trenerowi oraz rodzicom, którzy swoim dopingiem dodają siły i niosą młodych zapaśników do kolejnych zwycięstw.

Walki, które toczyły się na 3 matach można obejrzeć na http://pozzg.pl/

WYNIKI NASZYCH REPREZENTANTÓW:

Mini Zapasy Rocznik 2006-2007

Kategoria 38 kg

1. miejsce Marcel Kibort
3. miejsce Michał Kibort

Kategoria 41 kg

1. miejsce Norbert Stachewicz

Kategoria 44 Kg

10. miejsce Kamil Knop 

Mini Zapasy Rocznik 2008 i młodsi

Kategoria 23 kg

5. miejsce Gabriel Kibort

Kategoria 32 kg

5. miejsce Tetiana Matwijiszyn
9. miejsce Wojciech Mydłowski

Kategoria 32 kg

3. miejsce Szymon Dykta

Kategoria 44 kg

8. miejsce Marta Dykta

Kategoria 50 kg

3. miejsce Stanisław Latawiec