Piłkarze GKS Kowale z rocznika 2008 zwyciężyli w turnieju Gdynia CUP, który rozegrano przed kilkoma dniami. Do rywalizacji przystąpiło piętnaście zespołów. W drodze na najwyższy stopień podium nasi zawodnicy w ośmiu spotkaniach odnieśli siedem zwycięstw i zanotowali jeden remis. Zawody rozgrywano na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

We wszystkich rozegranych meczach futboliści GKS Kowale zdobyli 27 bramek, tracąc zaledwie 4. Spory udział w tym dorobku miał Jakub Jendrzejewski, który z 15 trafieniami został królem strzelców turnieju.

Jedynym zespołem w turnieju, który nie dał się pokonać drużynie z naszej gminy był Juventus Bydgoszcz B, z którym GKS Kowale podzielił się punktami remisując 1:1. Tę potyczkę rozegrano jeszcze w fazie eliminacyjnej turnieju. Na etapie rozgrywek finałowych doszło do ponownego spotkania obu klubów. Tym razem jednak naprzeciwko piłkarzy z Gminy Kolbudy stanął zespół Juventusu Bydgoszcz A. W tej potyczce górą okazali się zawodnicy GKS Kowale, którzy zwyciężyli ekipę ze stolicy województwa kujawsko-pomorskiego 2:0.

Po fazie finałowej, przez którą GKS Kowale przebrnął bez straty punktu, kolejne pozycje na podium zajęły następujące zespoły:

GKS Kowale - Juventus Bydgoszcz A 2-0

Drużyna GKS Kowale wystąpiła w turnieju Gdynia CUP w następującym składzie: Jacek Jażdżewski, Dominik Koenner, Wiktor Gurzyński, Sebastian Stanisławski, Szymon Dziedzia, Damian Skerka, Adrian Cirkowski, Jakub Jendrzejewski, Michał Rorzkowski.

Trenerzy: Krzysztof Bartoszuk, Artur Jażdżewski.