W odstępie zaledwie kilku dni zagrali w trzech turniejach i dwa razy stawali na podium zawodów. Młodzi piłkarze GKS Kowale z rocznika 2007/2008, podopieczni trenera Krzysztofa Bartoszuka i Artura Jażdżewskiego nie zwalniają tempa. Tryumfuje nie tylko drużyna. Piłkarze z naszej gminy zbierają również indywidualne nagrody dla najlepszych graczy.

Dopiero informowaliśmy o tryumfie dziesięcioletnich futbolistów w turnieju Gdynia CUP, a już docierają do nas informacje o kolejnych sukcesach.

Hary Cup w Łodzi

W miniony weekend podopieczni Krzysztofa Bartoszuka wybrali się do Łodzi, gdzie rozgrywano turniej Hary Cup. W fazie eliminacyjnej turnieju nasi piłkarze odnieśli pięć zwycięstw, zaledwie raz dzieląc się punktami z drużyną Boruty Zgierz. Warto odnotować, że w drodze do rozgrywek finałowych, które odbywały się następnego dnia, nasi futboliści pokonali zdecydowanie 4:0 tak uznaną markę jak Widzew Łódź.

W decydującej fazie rozgrywek piłkarze GKS Kowale zwyciężyli z Viktorią Wałbrzych (2:1), Bumerangiem Wrocław (3:0) oraz bezbramkowo zremisowali z zespołami Poznaniaka Poznań i SMS Łódź. Uzyskane wyniki zapewniły naszej drużynie drugie miejsce w turnieju. Warto odnotować, że do najlepszej „szóstki” rozgrywek wybrany został zawodnik GKS Kowale Szymon Dziedzia.

Wiśnia CUP w Starogardzie Gdańskim

Zaledwie kilka dni wcześniej chłopcy z rocznika 2008 stanęli na drugim stopniu podium w coraz bardziej popularnym turnieju Wiśnia Cup, rozgrywanym w Starogardzie Gdańskim. W siedmiu spotkaniach nasi futboliści zaledwie raz - dopiero w finale turnieju - musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając (0:2) drużynie U2 Bytów. Również w tej imprezie doceniono indywidualnie jednego z naszych graczy. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano bowiem Jacka Jażdżewskiego. Pełna obsada podium po rozgrywkach dziesięciolatków prezentowała się następująco: 

1. U2 Bytów
2. GKS Kowale
3. Sparta Sycewice 

W Gdyni GKS Kowale B pozbawił medalu drużynę…GKS Kowale A

Gdy piłkarze z rocznika 2008 rywalizowali w Starogardzie Gdańskim ich o rok starsi koledzy dzielnie walczyli w turnieju rozgrywanym pod balonem w Gdyni. GKS Kowale wystawił tam aż dwa zespoły oznaczone w rozgrywkowym grafiku jako A i B. Obie nasze drużyny awansowały do grupy finałowej a w tej fazie rozgrywek GKS Kowale B wygrał z GKS Kowale A (1:0) pozbawiając tym samym swoich kolegów z klubu pewnego drugiego miejsca i srebrnego medalu. Ostatecznie drużyna GKS Kowale A uplasowała się tuż za podium a GKS Kowale B zajął szóstą pozycję. Również tu nie obyło się bez nagrody indywidualnej dla naszego gracza. Królem strzelców całego turnieju został Alan Potrawka z GKS Kowale, który ukończył zawody z dorobkiem 8 bramek. 

Gratulacje należą się wszystkim młodym piłkarzom GKS Kowale oraz ich trenerom Krzysztofowi Bartoszukowi i Arturowi Jażdżewskiemu.