Stało się już tradycją, że w dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy Kolbudy organizowane jest gminne spotkanie wigilijne. Również w tym roku w naszej sali koncertowej świąteczne życzenia składali sobie mieszkańcy, pracownicy urzędu, gminni radni, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele służb strzegących na co dzień naszego bezpieczeństwa. Jak co roku uroczyste spotkanie przedświąteczne zaszczycili swoją obecnością reprezentanci władz powiatowych.

Rolę gospodarzy gminnej Wigilii, po raz pierwszy w jej wieloletniej tradycji, pełnili wójt Andrzej Chruścicki i przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy Emilia Jóźwik, którzy złożyli serdeczne życzenia przybyłym gościom.

- Wszystkim Państwu i wszystkim mieszkańcom naszej pięknej gminy życzę wszystkiego najlepszego - mówił wójt Andrzej Chruścicki. - Dużo radości, pomyślności i szczęścia, które w życiu jest tak samo potrzebne jak zdrowie.

O kulinarną część uroczystości zadbały, podobnie jak w latach ubiegłych, koła gospodyń wiejskich z naszego regionu. Na wigilijnym stole pojawiło się wiele tradycyjnych potraw przygotowanych m.in. przez panie z Lisewca, Bąkowa, Kolbud czy Czapielska. Pyszne pierogi, przyprawione na różne sposoby ryby, barszcz, sałatki czy słodkie ciasta szybko zyskały uznanie konsumentów, którzy nie szczędzili pochwał naszym utalentowanym gospodyniom.

Stało się też tradycją, że gminnej Wigilii każdego roku towarzyszą występy artystyczne, które wyjątkowo szybko i skutecznie wprowadzają w świąteczny nastrój. O oprawę muzyczną zadbali tym razem uczniowie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, którzy przygotowali koncert kolęd. Śpiewającą młodzież chętnie wspierali wokalnie zaproszeni goście.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji gminnej Wigilii należą się serdeczne podziękowania.

Poniżej relacja z tego wydarzenia zarejestrowana kamerą telewizji Północna.tv

http://www.polnocna.tv/vid/21575-gminna-wigilia-w-kolbudach