Strzały z dystansu, ofiarne interwencje obrońców i efektowne parady bramkarzy - oglądać mogli widzowie, którzy stawili się 5 stycznia w sali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku. O Puchar Wójta Gminy Kolbudy w halowej piłce nożnej rywalizowało osiem zespołów rocznika 2010.

Drużyny składające się z czterech zawodników z pola i bramkarza podzielono na dwie grupy. Każdy mecz trwał po 12 minut. W grupie pierwszej znalazły się zespoły: GKS Kolbudy, GKS Kowale I, GTS Borkowo oraz GTS Pruszcz Gdański. Po zaciętych bojach dwa pierwsze miejsca dające przepustkę do dalszej rywalizacji o główne trofeum wywalczyły zespoły GKS Kowale I oraz GTS Borkowo.

W grupie drugiej, w której rywalizowały drużyny: GKS Kowale II, Osiczanka Osice, Pokolenia Lechii Gdańsk oraz Marko - Gol najlepiej poradziły sobie zespoły Pokolenia Lechii Gdańsk oraz Marko-Gol.

W dalszej fazie rozgrywek piłkarze GKS Kowale I ulegli futbolistom Marko-Gol, a GTS Borkowo pokonał drużynę Pokolenia Lechii Gdańsk. W decydującej batalii o główne trofeum, czyli Puchar Wójta Gminy Kolbudy spotkały się więc zespoły Marko-Gol i GTS Borkowo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 6:3.

Zmagania młodych piłkarzy z trybun oklaskiwał wójt Andrzej Chruścicki, który nie krył uznania dla poziomu oraz zaangażowania z jakim toczyli walkę młodzi sportowcy. Wójt pogratulował uczestnikom oraz organizatorom.

Tym razem reprezentujące gminę ekipy GKS Kolbudy oraz GKS Kowale I oraz II uplasowały się poza pierwszą trójką. Zabawa była jednak znakomita. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Wielkie brawa za wkład w przygotowanie imprezy należą się drużynie GKS Kowale.

Krótki klip z turnieju: