Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2019, po raz 27 wszyscy zagramy w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rolę gwiazd estrady wcielą się tym razem głównie młodzi mieszkańcy gminy Kolbudy. W tym roku po raz pierwszy występy i pokazy towarzyszące finałowi WOŚP odbywać się będą nie tylko w Kolbudach, ale również w nowej szkole w Kowalach.

Wielkoorkiestrowe gminne granie rozpoczniemy o godzinie 15.00. Zbiórce pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych towarzyszyć będą występy naszych mieszkańców. W Szkole Podstawowej w Kowalach oraz w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy prezentować się będą przedszkolaki oraz nasi uzdolnieni uczniowie, którzy tego dnia wcielą się w rolę prawdziwych gwiazd estrady.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego grania w WOŚP - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach. Jestem przekonany, że nasi mieszkańcy licznie oklaskiwać będą występy artystyczne w wykonaniu gminnej młodzieży. Wiem też, że na pewno chętnie sięgną do portfeli, aby wspomóc Orkiestrę.

Nie zabraknie popisów wokalnych, tanecznych, akrobatycznych i sportowych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stanowić będzie okazję do zaprezentowania umiejętności młodzieży szlifującej swoje talenty podczas zajęć muzycznych i sportowych organizowanych przez nasz samorząd.

Od godziny 15.00 do 17.00 występy artystyczne i sportowe, towarzyszące zbiórce, odbywać się będą równolegle w Szkole Podstawowej w Kowalach i w sali koncertowej UG Kolbudy.

Od godziny 17.00 na finałową fazę Orkiestry zapraszamy wszystkich mieszkańców do Kolbud.

Występom młodzieży, jak co roku, towarzyszyć będą atrakcje kulinarne. Nie zabraknie pysznej grochówki, słodkich wypieków oraz innych regionalnych smakołyków. O posiłki, przekąski i napoje zadbają nasi niezawodni strażacy, mieszkańcy, uczniowie, panie z koła gospodyń wiejskich oraz lokalni przedsiębiorcy, którzy od lat chętnie grają z orkiestrą Jurka Owsiaka.

Na występy towarzyszące Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Kowalach i Kolbudach zapraszamy wszystkich mieszkańców. Wspólnie wesprzyjmy finansowo ten szczytny cel. Czerwonych serduszek Orkiestry z pewnością nie zabraknie.

Wspólne granie zakończymy o godzinie 19.00 tradycyjnym światełkiem do nieba. Zgodnie z nowym trendem, który z zadowoleniem przyjmują miłośnicy zwierząt i ich pupile, głośne pokazy fajerwerków zastąpimy alternatywnymi formami świetlnych atrakcji.

Poniżej prezentujemy przybliżony plan orkiestrowego grania.

Szkoła Podstawowa w Kowalach - od 15.00 do 17.00:

W programie m.in:

 • pokazy tańca
 • pokaz gimnastyki artystycznej
 • przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Kowalach
 • przedstawienie „Opowieść wigilijna” – w wykonaniu uczniów SP Kowale
 • pokaz JUDO
 • występ grupy Hip – Hop -owej.

Ponadto ciepła grochówka, ciasta, kawiarenka, słodkie przekąski wypiekane przez nauczycieli, rodziców i uczniów, licytacje, malowanie twarzy, warsztaty szycia na maszynach

Od 17.00 wspólny finał w sali koncertowej w UG w Kolbudach

Sala koncertowa UG w Kolbudach - od 15.00 do 19.00

15.00 – rozpoczęcie imprezy

15.10 – pokaz taneczny w wykonaniu dzieci z Gminnego Przedszkola w Kolbudach

15.20 – pokaz taneczny przygotowany przez uczniów ZKPiG w Kolbudach

15.30 - Występ wokalny uczennicy z ZKPiG w Kolbudach

15.45 - licytacje

16.00 – pokaz taneczny przygotowany przez uczniów SP Pręgowo

16.15 - gitara klasyczna występ przygotowany przez uczniów Bartosza Paprota

16:30 – taniec towarzyski występ uczniów Ernesta Kaczmarczyka

16.45 – kolędy i piosenki występ uczniów ZKiW Bielkówko

17.00 – pokaz taneczny – Hip Hop – Studio Tańca Enzym

17.15 – pokaz taneczny w wykonaniu uczniów ZKiW Lublewo

17:30 – licytacje

17.45 – akrobatyka występ uczniów ZKiW Lublewo

18.00 – „Combo” – występ zespołu pod dyrekcją Jana Skałbani

18.30 – „Blues Connections” - zespół wykonujący muzykę blues

19.00 – Zakończenie imprezy – światełko do nieba

W trakcie imprezy nie zabraknie atrakcji kulinarnych: gorąca grochówka prosto z kotła strażackiego z pieczywem (wydawana przez OSP), słodkie przekąski, poczęstunek przygotowany przez koło gospodyń m.in.: chleb ze smalcem i ogórkiem oraz napoje. 

Sponsorzy:

 • Firma ZIAJA – kosmetyki;
 • Zakłady Mięsne NOWAK;
 • Piekarnia-Cukiernia Czernis;
 • Piekarnia Kolbudy;
 • Catering Zielona Kuchnia Michał Wieczerzycki;
 • "Wróblówka" Mariusz Wróbel
 • Koło Gospodyń „Lisewianki”
 • „Manufaktura Mojej Mamy”