W poniedziałek 11 lutego br. uczniowie z województwa pomorskiego rozpoczynają zimowy wypoczynek. Aby podczas ferii młodzi mieszkańcy nie mogli narzekać na nudę Gmina Kolbudy przygotowała dla nich zajęcia sportowe i artystyczne. Będzie też oferta dla miłośników kina oraz gier planszowych.

Gmina Kolbudy zorganizowała w tym roku aktywny wypoczynek dla 260 młodych mieszkańców. Zajęcia „Ferie na stoku” oraz „Ferie z rakietą” zostały dofinansowane przez nasz samorząd. Za udział dziecka w pięciodniowym turnusie rodzice i opiekunowie zapłacą zaledwie 80 złotych. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny koszt wyniesie 50 złotych. Od kilku lat kwalifikacja uczniów odbywa się za pomocą elektronicznego formularza zamieszczanego w serwisie kolbudy.pl. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

„Ferie na stoku”

Grupa 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów weźmie udział w dofinansowanych przez nasz samorząd zajęciach „Ferie na stoku”. Uczestnicy wyłonieni zostali w drodze naboru, który przeprowadziliśmy w dniach 14-16 stycznia br. Zajęcia odbywać się będą na stoku pod okiem wykwalifikowanej kadry. Oprócz nauki jazdy młodzież liczyć może na ciepłe posiłki i transport. Dla tych, którzy będą mieli dosyć śnieżnego szaleństwa przygotowano alternatywne propozycje, jak np. gry planszowe. W ramach zajęć uczestnicy pojadą również do kina oraz na lodowisko. W ramach turnusu jeden dzień przeznaczono na taką formę rozrywki. Zapisy zakończono.

„Ferie z rakietą”

Zajęcia sportowe dla 60 uczniów odbywać się będą również w Kowalach, gdzie zaplanowano dwa turnusy. Od godziny 9.00 do 14.00 młodzież poznawać będzie podstawy gry w tenisa oraz squasha. Dla uczestników zajęć przewidziano również ciepłe posiłki. W ofercie firmy Stangiel, na obiektach której realizowane będą zajęcia, zaplanowano też inne gry i zabawy ruchowe oraz planszówki. Młodzieżą zajmować się będzie wykwalifikowana kadra trenerska. Stangiel Tenis&Squash to autorski projekt Marcina Stanglewicza. Założyciel klubu w przeszłości trenował z między innymi z Agnieszką Radwańską, Martą Domachowską, Caroliną Wozniacki, Jerzym Janowiczem, Jo-Wilfriedem Tsongą. Jego podopieczni zdobywali medale na Drużynowych Mistrzostwach Świata. Młodych zawodników szkoli od 20 lat. Nabór prowadzony w dniach od 31 stycznia br. do 1 lutego br.

„Feryjne kino malucha” oraz planszówki

Gmina Kolbudy nie zapomina również o swoich młodych mieszkańcach, którzy nie wezmą udziału w „Feriach na stoku”, ani „Feriach z rakietą”. Od pierwszego dnia zimowego wypoczynku, czyli już 11 lutego w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy startuje „Feryjne kino malucha”. Seanse filmów dla dzieci rozpoczynać będziemy zawsze o godzinie 9.00. Zapraszamy od 11 do 15 lutego br. oraz od 18 do 22 lutego br. W tych samych dniach po zakończeniu seansów, w godzinach 11.00-14.00 (również w Sali koncertowej UG Kolbudy) młodzi mieszkańcy - pod okiem opiekuna - będą mogli grać w nowe, popularne gry planszowe. (wyjątek stanowi wtorek 19 lutego br. - z uwagi na zaplanowaną tego dnia sesję Rady Gminy Kolbudy nie będzie emisji filmu ani gier planszowych). Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Zajęcia sportowe w sali gimnastycznej ZKPiG w Kolbudach

W okresie ferii zimowych zajęcia sportowe dla młodych mieszkańców odbywać się będą w sali ZKPiG Kolbudy. Ta aktywna forma wypoczynku pod okiem kadry trenerskiej realizowana będzie z podziałem na dwie grupy. Od godziny 9.00 do 12.00 oferta adresowana będzie do uczniów klas I-VI. Od godziny 12.00 do 14.00 w zajęciach uczestniczyć będą uczniowie klas VII-VIII oraz gimnazjaliści. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Zajęcia artystyczne w Bąkowie, Lublewie oraz Jankowie

Dla dzieci i młodzieży preferującej sztukę i wszelkie formy plastyczne mamy propozycję z Bąkowa i Lublewa Gdańskiego. W tamtejszych świetlicach wiejskich organizowane będą warsztaty artystyczne i warsztaty rękodzieła. Zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie ferii (od poniedziałku do piątku) w godzinach 9.00-14.00. Podobne spotkania zaplanowano w budynku sportu i rekreacji w Jankowie Gdańskim. Tam młodzi mieszkańcy w pierwszym tygodniu ferii będą się oddawać swej artystycznej pasji w godzinach 17.30-19.30. Natomiast w drugim tygodniu wypoczynku spotkania zaplanowano na godziny 10.00-12.00. Udział bezpłatny.

Ferie z eksperymentem w Pręgowie

Małych odkrywców, miłośników nauki i wszelkich eksperymentów zapraszamy natomiast na zajęcia „Ferie z eksperymentem”, które odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii, w dniach 11-15 lutego br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pręgowie. Spotykać się będziemy w godzinach 9.00-12.00. Warsztaty prowadzić będą prawdziwi pasjonaci nauki i znakomici pedagodzy związani z „Magnesium” i Stowarzyszeniem „Bez Rutyny”. Ciekawe eksperymenty z pewnością zainteresują każdego uczestnika. Udział bezpłatny.