Nowa, trudniejsza kategoria ale wyniki nadal znakomite. Zapaśnicy KS Achilles Kolbudy oficjalnie zadebiutowali w szeregach Młodzików. Podczas Mistrzostw Wybrzeża o Puchar Burmistrza Kartuz, które odbyły się 9 lutego, nasi sportowcy siedmiokrotnie stawali na podium zdobywając sześć brązowych i jeden złoty medal.

Rok 2019 będzie rokiem przełomowym dla niektórych zawodników klubu zapaśniczego Achilles Kolbudy. Według kryteriów Polskiego Związku Zapasów roczniki 2007 - 2005 to kategoria Młodzik. Kilkoro zawodników reprezentujących naszą gminę czeka w tym roku start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Polski Młodzików. Zapewne nie będą to łatwe zmagania. Większość naszych zapaśników urodziła się w roku 2007. Będą więc najmłodszymi sportowcami rywalizującymi w Młodzikach. Pierwszy oficjalny start w tej kategorii za nimi.

Na turniej w Kartuzach zjechało 115 zawodników i zawodniczek z pomorskich klubów oraz okręgu kaliningradzkiego. Drużynowo nasza ekipa zajęła 7 miejsce a w poszczególnych kategoriach wagowych ośmioro naszych reprezentantów zajęło następujące miejsca:

DZIEWCZYNY

Kategoria 36

3. miejsce Tetiana Matwijiszyn 

MINI ZAPASY

Kategoria 26

3. miejsce Gabriel  Kibort

Kategoria 41

1. miejsce Szymon Micun

Kategoria 51

3. miejsce Stanisław Latawiec

MŁODZIK 

Kategoria 41

3. miejsce Michał Kibort
5. miejsce Marcel Kibort

Kategoria 44

3. miejsce Stanisław Bałdyga 

Kategoria 48

3. miejsce Adam Micun

Jak słyszymy od rodziców zawodników oraz od kadry trenerskiej od zeszłorocznego turnieju w Kartuzach podopieczni KS Achilles „przeskoczyli” o dwie kategorie wagowe. Podobno nie chodzi o nadwagę, a o przyrost masy mięśniowej.