Ferie zimowe 2019 za nami. Młodzież wróciła do szkół, a za oknami obserwujemy coraz bardziej wiosenną pogodę. Przez dwa tygodnie odpoczynku od nauki w zajęciach zorganizowanych przez Gminę Kolbudy wzięło udział około 400 młodych mieszkańców. Jeździliśmy na nartach i łyżwach, spędzaliśmy czas na kortach i świetlicach wiejskich, a także wspólnie oglądaliśmy najnowsze kreskówki i filmy adresowane do najmłodszych.

- Myślę, że uczestnicy różnych form rekreacji przygotowanych przez gminę przez dwa tygodnie ferii na pewno się nie nudzili - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Miałem okazję spotkać się z naszą młodzieżą i przyjrzeć się z bliska prowadzonym zajęciom. Dzieci sprawiały wrażenie bardzo zadowolonych. Oczywiście pogoda mogła być bardziej łaskawa dla narciarzy, ale na to wpływu nie mamy. Nasi instruktorzy wywiązali się ze swego zadania wzorowo zapewniając młodzieży szereg alternatywnych atrakcji. W sumie z oferty Gminy Kolbudy skorzystało w tym roku około 400 naszych mieszkańców. Chcielibyśmy, aby w kolejnych latach liczba ta systematycznie rosła. Mam satysfakcję, że wypoczywało z nami znacznie więcej dzieci niż w latach poprzednich, natomiast koszt organizacji zimowych atrakcji dla mieszkańców udało się nam zmniejszyć o 25 procent.

Chociaż pogoda w trakcie tegorocznych ferii często pozostawiała wiele do życzenia, uczestnicy „Ferii na stoku” nie mogli uskarżać się na brak zajęć. Nawet gdy deszcz czy wysoka temperatura skutecznie uniemożliwiały szaleństwo na śniegu organizatorzy zaskakiwali wieloma alternatywnymi propozycjami na ciekawe spędzenie czasu. Na zabawie w podchody, jeździe na łyżwach w hali Olivia czy przy najnowszych grach planszowych kolejne dni poszczególnych turnusów upływały bardzo szybko. Była oczywiście również okazja do jazdy na nartach na sztucznie naśnieżonych stokach w Przywidzu i Szymbarku. Uczestnicy zajęć, pod okiem kadry instruktorskiej błyskawicznie doskonalili zjazdową technikę, a szaleństwo na stoku dostarczyło wiele radości nawet tym uczestnikom, dla których był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu.

- Jest świetnie! - to najkrótsze i zarazem najczęściej powtarzane przez pytanych o wrażenia uczestników ferii zdanie.

W dofinansowanych przez gminę zajęciach „Ferie na stoku” wzięło udział w sumie 200 uczestników. Zainteresowanie ofertą było jednak ponad dwukrotnie wyższe.

Nudy nie było również na zajęciach z tenisa i squasha, które przez dwa tygodnie odbywały się na kortach w Kowalach. Z rakietą w ręku wypoczywało tam 60 uczestników. W tym przypadku warunki pogodowe miały mniejszy wpływ na dzienny plan zajęć.

Dla mieszkańców, którzy nie zakwalifikowali się na „Ferie na stoku” oraz „Ferie z rakietą” przygotowano cykl zajęć sportowych, artystycznych oraz feryjne kino malucha. Kolbudzką salę gimnastyczną, salę kinową oraz świetlice, w których odbywały się zajęcia plastyczne w okresie ferii chętnie odwiedzało wielu młodych mieszkańców. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również, adresowana do młodych odkrywców, oferta edukacyjna przygotowana przez Magnesium.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych zajęciach i już dziś zapraszamy do wspólnego wypoczynku podczas letnich wakacji. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.