W niedzielę 7 kwietnia w sali sportowej ZKPiG w Kolbudach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju udział wzięło 95 zawodników i zawodniczek reprezentujących 35 szkół z województwa pomorskiego. Do rywalizacji przystąpiła też reprezentantka Swarzędza. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Kolbudy. Naszym sportowcom przypadło w udziale dziesięć medali. W klasyfikacji gminnych szkół najwyżej sklasyfikowano ZKiW Bielkówko, który w klasyfikacji generalnej uplasował się tuż za podium.

Klub Sportowy Achilles Kolbudy wystawił dwunastu zawodników, którzy reprezentowali trzy gminne szkoły (Bielkówko, Kolbudy i Pręgowo).

- To był bardzo udany dzień dla naszego klubu - podsumowuje Agnieszka Kibort, jedna z mam aktywnie dopingujących swoje pociechy. - Na swoim terenie dzieci czuły się trochę pewniej i dzięki temu mamy tak dobre wyniki. Może i patrzymy na występ naszej młodzieży, trochę jakby przez różowe okulary, ale czyż nie mamy prawa? Osiągnęliśmy naprawdę doskonałe wyniki.

Trudno nie zgodzić się z panią Agnieszką. Zawodnicy z Gminy Kolbudy zdobyli trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych medali

- Waleczność dzieciaczków, serce i determinacja, które włożyli w te pojedynki jest godna podziwu - mówią wierni kibice młodych zapaśników. -  Dla widzów a przede wszystkim rodziców i trenera była to ogromna przyjemność patrzenia na walki, które obfitowały w wiele punktowanych i widowiskowych akcji.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczyny:

Kategoria 33 kg
3. miejsce Tetiana Matwijiszyn - SP Pręgowo

Kategoria 48 kg
3. miejsce Marta Dykta - ZKiW Bielkówko

Mini Zapasy:

Kategoria 26 kg
5. miejsce Gabriel Kibort - ZKPiG Kolbudy

Kategoria 29 kg
7. miejsce Wojciech Mydłowski - ZKPiG Kolbudy

Kategoria 35 kg
3. miejsce Szymon Dykta  - ZKiW Bielkówko

Kategoria 44 kg
1. miejsce Szymon Micun - ZKiW Bielkówko

Kategoria 55 kg
3. miejsce Stanisław Latawiec - ZKiW Bielkówko

Młodzik:

Kategoria 41 kg
1. miejsce Marcel Kibort - ZKPiG Kolbudy
3. miejsce Michał Kibort - ZKPiG Kolbudy

Kategoria 44 kg
2. miejsce Stanisław Bałdyga - ZKiW Bielkówko

Kategoria 48 kg
1. miejsce Adam Micun - ZKiW Bielkówko
2. miejsce Norbert Stachewicz - ZKiW Bielkówko

Klasyfikacja szkół (obecnych 35)

 4. miejsce ZKiW Biekówko
11. miejsce ZKPiG Kolbudy
27-29. miejsce SP Pręgowo

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, bez których nasz turniej nie byłby "tak nieskromnie mówiąc" bardzo udany - mówi Agnieszka Kibort. - Doceniamy to, z jakim zrozumieniem i zaangażowaniem włączacie się w pomoc przy jego organizacji. 

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.