Zapewne nie wszyscy mieszkańcy naszej Gminy wiedzą, że Klub UKS Zawisza Kolbudy od początku tego roku bierze udział w szachowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Seniorów na poziomie IV ligi. Zawody wkroczyły właśnie w decydującą fazę.

- W niedzielę 14 kwietnia odbyły się kolejne dwie rundy - informuje Krzysztof Jurkiewicz, trener oraz promotor szachów w Gminie Kolbudy. - W rundzie szóstej nasza drużyna w składzie Wojciech Zieliński, Joanna Jurkiewicz, Oliwer Wirkus i Cyprian Obrycki pokonała 3:1 klub UKS Gedanensis Gdańsk, zaś w siódmej. rundzie zremisowała z drużyną UKS MDK Gdynia 2:2 i nadal utrzymuje się na pierwszuym miejscu.

Na niedzielę 12 maja br. zaplanowano ostatnie dwie rundy rozgrywek.

W pierwszych siedmiu rundach nasi zawodnicy uzyskali następującą liczbę punktów: Wojciech Zieliński i Oliwer Wirkus po 7 punktów, Joanna Jurkiewicz 4 punkty, Cyprian Obrycki 2,5 punkta.