Przed nami trzecia odsłona cyklu maratonów rowerowych MTB Pomerania Maraton 2019, tym razem kolarze wjadą do Gminy Kolbudy na piękne tereny w sąsiedztwie Jeziora Otomińskiego i rzeki Raduni. W związku z imprezą w godzinach 10.00-15.00 wyłączone z ruchu zostaną ul. Otomińska oraz ul. Wojska Polskiego Lublewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Prosimy również o umieszczenie informacji o zablokowaniu ulic podczas zawodów w godzinach 10:00-15:00 (ul. Otomińska oraz ul. Wojska Polskiego w Lublewie).

W roku 2019 można ścigać się aż w pięciu edycjach. Kolbudy na mapie MTB Pomerania Maraton, to trzeci przystanek pomorskiego peletonu. Do końca cyklu zostaną jeszcze dwa wyścigi. Po kolbudzkich zmaganiach na rowerzystów czekać będzie nowa trasa w Trąbkach Wielkich, która objedzie jezioro Przywidzkie dookoła, a na zakończenie kolarze będą zmagać się w dwudniowym finale we Władysławowie. W jego skład wchodzić będą widowiskowe zawody elminator XC oraz zawody główne, czyli maraton.

Dwie pierwsze edycje MTB Pomerania Maraton w Luzinie oraz Potęgowie, przyciągnęły na start ponad 600 zawodników na wszystkich trasach. Można dodać, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli mogą rywalizować na dwóch głównych trasach Mega (52 km) i Speed (26km), a dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności na trasach Junior (rowerki biegowe, kategorie do lat 8 oraz 9-11 i 12-14). Nie tylko wyścigi czekają nas w Gminie Kolbudy. Rowerzyści chętni do aktywnego wypoczynku z rodziną mogą wystartować w 14 kilometrowych rajdzie turystycznym prowadzonym przez pilota. Zapisywać można się on-line oraz w biurze zawodów, a wszystkie niezbędne informację o edycji w Kolbudach znajdziecie tutaj:

http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja3/

W dniu zawodów możliwości zapisu od 8:30 do 9:50 (dzieci i młodzież) oraz od 8:30 do 10:30 dla dystansu Speed i Mega (od 15 roku życia).

Warto zacząć od tego, że w po pierwszych zawodach w klasyfikacji generalnej występują bardzo małe różnice i na pewno walka o czołowe lokaty będzie trwała do ostatniego wyścigu, który odbędzie się 15 i 16 czerwca we Władysławowie.

Wśród panów czołowych lokat będą bronić niepokonani do tej pory – Jacek Rogowski z KSR Kościerzyna (dystans Speed) oraz Piotr Polus z Team Wysepka na dystansie Mega. Natomiast u pań na dystansie Speed przewodzą zawodniczki Luk-Connect Racing Team – Iwona Joskowa oraz Kasia Rompa. Na koronnym dystansie Mega przewodzi Monika Kulling przed Justyną Machowską, a w Kolbudach na pewno można spodziewać się jeszcze większej rywalizacji i dużej frekwencji trójmiejskich cyklistów.

Dodatkowo od tego roku jest prowadzona klasyfikacja drużynowa oraz firmowa. Pomorska Biznes Liga sprowadziła na start już 5 firm z Pomorza, a przewodzą w niej zawodnicy pod egidą Luk-Connect , widoczni są również kolarze Toyota KawisBike Słupsk oraz Bursztyn Pizza Cycling Team. W klasyfikacji drużynowej królują zawodnicy i zawodniczki klubu MTB Klif Chłapowo, ale po piętach depczą im kolarze z VO2max MTB Team. Wszystko może zmienić się po trzeciej edycji w Kolbudach.

Trasa zawodów w Kolbudach jest bardzo lubiana przez zawodników i została ustalona w identycznie, jak w roku poprzednim. Dość szybka z kilkoma podjazdami oraz wymagającym technicznym odcinkiem nad rzeką Radunią. Jest to idealna trasa dla wszystkich rowerzystów, którzy chcą spróbować swoich sił w zawodach MTB. Najlepszy czas trasy wynosi 1:01:59 i został ustanowiony przez Sławka Pitucha w roku poprzednim.

Biuro oraz miasteczko zawodów będzie znajdowało się w Bąkowie na ul. Otomińskiej przy pumptrucku i świetlicy.

Partnerami cyklu 2019 są firmy takie jak:

Ziaja Polska – Producent kosmetyków z siedzibą w Kolbudach.
Nazar Kebab – Partner Cateringowy. Na mecie spróbujecie Fit rollo z kurczaka.
Aquapark Reda – Jedyny w Polsce aquapark z rekinami, noclegami i mnóstwem atrakcji (Spa, Saunarium, Papugarnia, Gadoland). Jeden z głównych partnerów cyklu.
MountainFuel – polski producent żeli i izotoników dla sportowców. Dla uczestników izotonik w bazie zawodów oraz na trasie.
Browar Spółdzielczy – piwo ważone w Pucku, któe będzie czekało na każdego pełnoletniego uczestnika na mecie.
BikebySG – Profesjonalne smary i spa dla roweru. Sponsor nagród na premiach górskich.
Soti Natural – naturalne herbaty, które przyspieszają proces regeneracji.
NieCzapla Coffee Roasters – palarnia kawy z siedzibą w Gdańsku przy Wajdeloty. Zapraszamy do spróbowania przed startem!
Diament Kantor – internetowy i stacjonarny kantor z siedzibą w Gdansku. Oferuje najlepsze ceny wymiany waluty.
NaStopy.pl – internetowy sklep ze skarpetkami wszelkiego rodzaju,
Medi-Medic Centrum Medyczne – koordynator strefy Fizjo – bogata oferta medyczna placówki z siedzibą w Kolbudach.
Serwis Nypel – sklep i serwis rowerowy zlokalizowany w Redzie, na każdym etapie będzie można skorzystać z ich usług.
U-Igora - serwis i sklep rowerowy z siedzibą w Gdańsku Oliwie na ul. Droszyńskiego 15
PitStop Gdańsk – Gokarty elektryczne i spalinowe, a do tego laserowy paintball i kolej tyrolska, a to wszystko przy stadionie Energa w Gdańsku.
Bombus-Energy – Najlepsze Batony energetyczne, do spróbowania na trasie zawodów.
MyProtein – jeden z największych producentów odżywek i rzeczy fitness w Europie.
Polar – producent sportowych zegarków GPS.
Pro Sport – Sklep rowerowy – Sklep z siedzibą w Pucku i Wejherowie. Sponsor Klasyfikacji Generalnej cyklu 2019.

Organizator zaprasza do polubienia https://www.facebook.com/MTBPomerania/

oraz profilu na instagramie, gdzie będą relacje live z każdej edycji.

Długość poszczególnych tras: Speed – 26 km, Mega - 51 km, Junior8 – 1400, Junior11 i Junior14 – 6km, Rajd Rodzinny – 14 km

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed - 400 m., Mega - 800 m.,

Informacje o najbliższej edycji można znaleźć tutaj: http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja3/

Tutaj można znaleźć informacje o koszcie wpisowego: http://www.mtbpomerania.pl/oplaty

Tutaj krótki przewodnik dotyczący zapisów online: http://www.mtbpomerania.pl/zapisy/

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora: http://www.mtbpomerania.pl/