Wójt Gminy Kolbudy zaprasza wszystkich mieszkańców na „Dni Gminy Kolbudy”, które odbędą się w terminie 14-16 czerwca br. W programie imprezy przewidziano szereg atrakcji dla naszych  mieszkańców. Gwiazdami imprezy będą m.in. popularny aktor i artysta kabaretowy Cezary Pazura oraz zespół „Future Folk”, którego liderem i wokalistą jest dobrze znany Stanisław Karpiel-Bułecka. Po raz pierwszy ulicami Kolbud przejdzie też barwny korowód złożony z mieszkańców, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy.

- Proponujemy naszym mieszkańcom nową formułę inauguracji sezonu letniego - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Jednodniowe dotychczas wydarzenie wydłużamy na cały weekend. Oprócz koncertów przygotowaliśmy również inne atrakcje dla naszych mieszkańców. Chcemy w większym stopniu zaangażować lokalną społeczność. Będą więc zawody sportowe z udziałem mieszkańców i pochód, który przejdzie ulicami Kolbud. Mam nadzieję, że formuła się przyjmie a „Dni Gminy Kolbudy” na stałe zagoszczą w kalendarzu najważniejszych wydarzeń w regionie. Wspólnie z nami rozpoczęcie sezonu letniego świętować będą goście z zagranicy. Zaprosiliśmy bowiem delegacje z naszych miast partnerskich.

PIĄTEK 14 CZERWCA 2019

Pierwszy dzień zorganizowany został z myślą o najmłodszych mieszkańcach i o miłośnikach muzyki. Od godziny 9.00 do 21.00 dzieci korzystać będą mogły z „dmuchańców”, fotobudki oraz strefy gier planszowych, które dostępne będą na terenie przyległym do Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.

Atrakcje dla starszych mieszkańców rozpoczną się w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach o godzinie 18.00 i potrwają do północy.

Jako pierwszy na scenie wystąpi zespół z Lublewa Gdańskiego, który wykonuje pieśni kaszubskie.

Około godziny 19.00 na estradę wkroczy  jedyny na Pomorzu dziecięcy zespół rockowy „Czarodzieje z Kaszub”. Kapela powstała w 2012 roku w Sitnie, kieruje nią Marek Teterycz. Dzieci występowały m.in. w takich programach jak „Mam talent” czy „Familiada”. Mają też na koncie występ z legendą polskiej sceny rockowej Markiem Piekarczykiem znanym z zespołu TSA.

W okolicach godziny 20.00 na scenie Gminnej Przystani Żeglarskiej zagra zespół GiS, który wykonuje hity lat 80/90. Będzie to niewątpliwie doskonała rozgrzewka przed występem gwiazdy wieczoru. W tym roku będzie nią zespół „Future Folk” wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z elementami folku góralskiego. Wokalistą i liderem grupy jest dobrze znany fanom muzyki Stanisław Karpiel - Bułecka. Po zabawie na góralską nutę rozpocznie się dyskoteka z DJ-em, która potrwa do północy.

SOBOTA 15 CZERWCA 2019

„Dni Gminy Kolbudy” w sobotę będą miały charakter sportowo-rekreacyjny z dużą dozą humoru. Po przemarszu mieszkańców ulicami Kolbud oraz licznych konkursach i pokazach z udziałem lokalnej społeczności, około godziny 18.00 przyjedzie czas na „Kabareton”, który poprowadzi znany z grupy „Łowcy.B” Bartosz Gajda. O dobry humor mieszkańców zadbają „Kabaret 4 Fala”, grupa „Trzecia Strona Medalu” oraz doskonale wszystkim znany Cezary Pazura, który na scenie pojawi się o godzinie 21.00.

Zanim rozpoczniemy kabaretowy wieczór będziemy jednak świadkami wielu ciekawych wydarzeń z udziałem naszych mieszkańców.

O godzinie 12.00 rozpocznie się przemarsz ulicami Kolbud z udziałem: mieszkańców, klubów sportowych, stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy. Korowód wyruszy ze skrzyżowania ulic Topolowej i Polnej w Kolbudach (nowy parking za kościołem) i przejdzie ulicami: Topolową, Wybickiego i Adama Ważnego do Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach. (uczestników pochodu prosimy o przybycie około godziny 11.30).

- Chciałbym, aby pochód złożony z naszych mieszkańców stał się elementem lokalnej tradycji, podobnie jak ma to miejsce w naszym partnerskim mieście Uffenheim z Bawarii - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Życzyłbym sobie abyśmy tłumnie mogli wyrazić przywiązanie do naszej gminy, jej tradycji oraz kultury.

Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godzinie 12.30. Na scenie i w jej okolicach odbywać się będą m.in. pokazy lokalnych grup tanecznych i sportowych. Widzowie będą mogli też podziwiać rywalizację poszczególnych sołectw w konkurencjach… „nie do końca olimpijskich”. Wyzwania jakie postawimy uczestnikom nie będą łatwe. Dobra zabawa gwarantowana.

Przez całą sobotę, podobnie jak dzień wcześniej, na placu przyległym do Gminnej Przystani Żeglarskiej, dostępna będzie bezpłatna strefa zabawy dla najmłodszych. 

Sobotnie obchodny „Dni Gminy Kolbudy” zakończymy około godziny 22.00.

NIEDZIELA 16 CZERWCA 2019

Ostatnim akordem „Dni Gminy Kolbudy” będą wydarzenia sportowe i muzyczne. Zaczniemy o godzinie 12.00 IV ligowym meczem piłki nożnej. Drużyna GKS Kolbudy zmierzy się z zespołem Gryfa Słupsk. Spotkanie będzie również okazją do uhonorowania trenerów i najmłodszych zawodników, którzy doskonale poradzili sobie w swoich rozgrywkach ligowych.

Po emocjach piłkarskich szczebla IV ligowego na płycie stadionu, około godziny 14.30, pojawią się drużyny starszych piłkarzy, którzy rozegrają turniej oldbojów.

Muzyczne podsumowanie „Dni Gminy Kolbudy” rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy. Koncert zatytułowany „Wieczór Kameralny” otworzy występ grupy „Combo” pod kierownictwem Jana Skałbani. To działający przy naszym urzędzie zespół złożony z mieszkańców grających na instrumentach dętych.  Około godziny 19.00 w sali rozlegną się dźwięki elektronicznych skrzypiec, na których zagra artystka z Wielkiej Brytanii Kate Wright. To wielokrotnie nagradzana skrzypaczka, która z powodzeniem wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i popularne utwory z pogranicza POP. Na jej występach publiczność często nie jest w stanie usiedzieć w miejscu.
Ostatnią grupą muzyczną, która zaprezentuje się podczas „Dni Gminy Kolbudy” będzie młody, dynamicznie rozwijający się zespół „Orkiestra Kameralna Progress” i towarzyszący mu utytułowani soliści. Naczelną ambicją muzyków jest łączenie różnych kultur, narodów i regionów Polski.  Tym razem goście swym występem przeniosą nas w klimaty argentyńskiego Buenos Aires. 

Ze wzglądu na ograniczoną liczbę miejsc w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy na niedzielny występ wejść będą mogli jedynie posiadacze darmowych wejściówek.

Zapraszamy do wspólnego świętowania „Dni Gminy Kolbudy”!